Populismus je „virus“, který představuje hlavní hrozbu projektu Evropské unie (EU), varoval prezident Evropské rady Donald Tusk v proslovu k vlivnému bruselskému mozkovému trustu s úzkými vazbami na nadaci Open Society. S tvrzením, že Adolf Hitler se dostal k moci, protože lid ztratil víru v „umírněné centristy“, v podstatě tento prezident Rady včera v noci ve své řeči k Centru evropské politiky označil všechny, kdo odporují politikám těch u moci, za nebezpečné.
Tusk oznámil, že opozice k „liberální demokracii“ hrozí rozpadem EU „v politickém i ideologickém smyslu“, než označil voliče skeptické k Bruselu a k nedemokratickým obchodním dohodám za nositele „viru“.
„Všimněte si, že ten anti-liberální virus vytváří podobné symptomy jak v Evropě, tak i mimo ni. Nese s sebou zášť k Unii, a proto se radují z Brexitu. Nechtějí transatlantickou solidaritu, a tak prosazují izolacionismus. Vzhlíží k Putinovi a podporují Trumpa,“ řekl tento prezident Evropské rady.
I když Tusk ve své řeči jmenoval jen pravicové postavy a hnutí, tak dal jasně na srozuměnou, že i ti levičáci, kteří odporují utajovaným korporativistickým dohodám o „volném obchodu“, patří do toho samého hnízda jako proti masové migraci zaměřená strana Alternativa pro Německo.
Během zmínek o tom, že „zmatenost“ obklopující Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) je „potravou živící radikály,“ řekl Tusk, že chce „zastavit tu svévoli“ kolem této protidemokratické obchodní dohody. Prezident Rady tomuto sálu Eurokratů a elitářů řekl, že „máme právo, máme povinnost a máme i schopnosti,“ to provést.
S varováním, že ty síly, které ohrožují EU, začínají být „hlasitější a hlasitější ve větších počtech“ a že „přechází z politické periferie na hlavní scénu,“ identifikoval Tusk jako jediný jasný rys této skupiny to, že zpochybňují systém.
„Vyhlašují potřebu naprosté změny, chtějí podvrátit politický řád, který nazýváme liberální demokracií. Změna pro změnu samotnou se stala jejich fetišem,“ řekl.
Když líčil paralelu mezi lidmi, kteří jsou nespokojení s politickou elitou, a Němci v 30. letech, řekl Tusk, že běžní lidé „už nevěří, že umírnění centristé jsou ještě zárukou bezpečnosti.“
Pokračoval: „Kategoricky odmítám tento fatalistický přístup. Kategoricky odmítám podlehnout lákadlu podvolit se tomuto trendu. Nepřijímám argumenty o úpadku Evropy a Západu.“
S tvrzením, že „liberální demokracie bez síly je bezmocná až ubohá,“ tvrdil Tusk, že EU by měla své hodnoty prosazovat více silou.
Centrum evropské politiky oddané prosazování užší integrace tohoto bloku pracuje v úzké součinnosti s nadací Open Society globalistického miliardáře George Sorose a dostává od ní financování.
Podle LobbyFacts.eu je toto centrum šestým nejvlivnějším mozkovým trustem Bruselu vedoucím schůzky na nejvyšší úrovni s oním nevoleným orgánem, který je držitelem vší moci v tomto bloku, s Evropskou komisí.
Soros v proslovu v Centru evropské politiky v roce 2006 chválil EU jako „inspirující“ příklad „otevřené společnosti“ za její liberalismus s poznámkou, že „svět zoufale potřebuje jednotnější Evropu oddanou globální otevřené společnosti.“ Tento miliardář spekulativního fondu identifikoval jako „problém autoritářské Rusko“ a na EU naléhal, aby byla v odporu vůči němu „důraznější“.
Zdroj: breitbart.com