Demokratka Hillary Clinton uvažovala o útoku dronem na zakladatele Wikileaks Juliana Assange
4. října 2016 Redakce AC24 Ze světa 12261 0
thumbnail
Demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clinton, když byla ještě ministryní zahraničí, chtěla údajně zakladatele Wikileaks Juliana Assange dostat dronem. Podle True Pundit byla Clintonová a ministerstvo zahraničí pod tlakem, aby ještě v měsících před tím, než tato vynašečská stránka vydala ohromnou hromadu 250 000 diplomatických depeší od roku 1966 do roku 2010 přezdívanou CableGate, Assangeho a Wikileaks umlčely. 

„Copak bychom toho chlapa nemohli prostě dostat dronem?“ ptala se podle neidentifikovaných zdrojů z ministerstva zahraničí.

Poté, co to bylo v neděli vydáno True Pundit, vystavila v pondělí WikiLeaks odkaz na tento článek na svůj oficiální twitterový účet spolu se snímkem obrazovky článku.

Clintonová a ministerstvo zahraničí konaly spoustu porad k prodiskutování toho, co by se s Assangem a jeho stránkou mělo udělat, ještě před tím, než ta stránka odhalila děsivá vojenská tajemství o válce v Afghánistánu a Iráku a ta hromada dokumentů byla teprve slibovaná. Ministerstvo bylo pod tlakem jak od Bílého domu, tak od cizích vlád, aby WikiLeaks nějak umlčelo.

True Pundit hlásí, že lidé v zasedačce s Clintonovou se 23. listopadu 2010 chechtali jejím komentářům, dokud jim nedošlo, že tehdejší ministryně zahraničí to myslí vážně. Clintonová údajně zuřila a o Assangovi mluvila jako o „měkkém cíli“.

Po návrzích Clintonové s dronem uvažovalo ministerstvo zahraničí o nabídce odměny komukoliv, kdo pomůže tohoto australského žurnalistu chytit a vydat do USA. Nejmenovaný zdroj referuje o 10 milionech $, o kterých se na té poradě mluvilo.

Po poradě pomocnice Clintonové Ann-Marie Slaughter emailovala Clintonovi a pomocníkům Cheryl Mills, Huma Abedina a Jake Sullivan o tomto tématu: „RE a SP memorandum o možných legálních i nelegálních strategiích k Wikileaks.“

Email obsahoval přílohu „SP Wikileaks.doc final11.23.10.docx.“ kterou federální vyšetřovatelé vyšetřující používání soukromého emailového serveru Clintonovou nenašli. Ani samotná WikiLeaks tuto přílohu nemá.

 O pět dnů později 28. listopadu 2010 začala Wikileaks soubory CableGate zveřejňovat.

Zdroje obeznámené s touto poradou tvrdí, že si podle True Pundit vzpomínají na to, jakou měla Clintonová po zveřejnění zprávy FBI o vyšetřování emailů Clintovové zálibu v diskusích o likvidacích nepřátel drony.

FBI upozorňuje na interview Clintonové během vyšetřování, když poukazují, že Clintonová vedla „mnoho diskusí“ o „nominacích“ lidí pro drony.

„Clintonová si nemohla vzpomenout na konkrétní postup k nominování cílů pro útky drony a vzpomínal na četné debaty týkající se souběžných procesů. Clintonová věděla, že v tom má nějakou roli ministerstvo obrany a CIA, ale nemohla poskytnout podrobnosti, jak to udělat. Kvůli neshodám mezi těmito agenturami si Clintonová vzpomínala, že vedli mnoho diskusí týkajících se nominací lidí pro útoky drony,“ uvádí zpráva.

Assange byl teď v úterý odhodlán pronést na ekvádorské ambasádě v Londýně, kde vázne už pět let, významné prohlášení, ale kvůli obavám o bezpečnost to zatím zrušil.

  • #Assange kvůli bezpečnostním obavám nepronese svůj projev z balkónu ekvádorské ambasády https://t.co/QzTU5YZBZS
  • — RT (@RT_com) October 3, 2016 

O tomto dráždivém úniku zvaném „Říjnové překvapení“ panuje domněnka, že je pro Clintonovou před listopadovými prezidentskými volbami ničivé.

To oznámení bude ale teď proneseno na oslavě 10 výročí WikiLeaks v úterý v Berlíně. Assange totiž k tomuto podniku promluví přes video.

Zdroj: prisonplanet.com

 
 
Loading...
 
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor