Roberts: Putin špatně vykalkuloval spolupráci s Američany. Rusko se nechalo podvést spoluprací s USA v Sýrii!
28. září 2016 Redakce AC24 Ze světa 12834 0
thumbnail
Podle amerického politického a ekonomického pozorovatele Paula Craiga Robertse Rusko ustoupilo od vítězství nad teroristy, které mělo na dosah ruky v Sýrii, když souhlasilo s příměřím.  Autor tvrdí, že Vladimir Putin špatně vykalkuloval spolupráci s Washingtonem a Ankarou, jejíž vojáci provedli invazi do Sýrie.

Ruská vláda klame sama sebe „fantazií“, že Moskva a Washington mají společnou příčinu k boji s IS. Kreml dokonce souhlasil se „lží" Západu, že slupiny IS působící pod různými názvy, jsou „umírněnou opozicí", která je oddělena od extremistů. Podle tvrzení Robertse, Kreml souhlasil s příměřím doslova „na pokraji vítězství", aby Washington mohl znovu vyzbrojit teroristy a připravovat na vstup do konfliktu síly Spojených  států a NATO. Kromě toho ruské úřady předpokládaly, že v důsledku neúspěšného převratu, Ankara přestane podporovat IS a bude spolupracovat s Moskvou.

Ruská strana se podle Robertse tím, že se snažila nebo se dokonce „zoufale" pokusila se uzavřít dohodu s Washingtonem, sama oklamala. Roberts připomíná článek Finiana Cunninghama ze Strategic Culture Foundation, která uvádí, že pod záminkou boje proti IS Washingtonu napadl severní Sýrii. Nyní je Sýrie rozdělena do několika částí, a lež o „umírněné opozice" se bude podporovat na Američany a Turky na jimi okupovaných územích, aby se válka proti Sýrii protahovala tak dlouho, jak to jen Washington bude chtít. Na druhé straně, západní „presstituti" píší, že turecká a americká vojska neokupují Sýrii, ale bojují s IS.

Vzhledem k tomu, že ve válce v Sýrii bojují američtí a turečtí vojáci (a brzy mají být připojeni vojáci z jiných zemí NATO), bude pro neokonzervativce spousta příležitostí vyprovokovat konflikt s Ruskem, míní Paul Craig Roberts. V případě vítězství Trumpa v prezidentských volbách chtějí neokonzervativci zatáhnout Spojené státy do války, která vylučuje kompromis s Ruskem.

Autor zpochybnil upřímnost snahy amerického ministra zahraničí Johna Kerry ustanovit příměří v Sýrii. Ale i kdyby tato politika byla upřímná, Roberts tvrdí, že nemůže vzdorovat neokonzervativcům a válečným štváčům. „Prezident Obama je slabý, a proto byl oligarchy zvolen. Osoba bez zkušeností a znalostí je  vynikajícím nástrojem oligarchie," zdůrazňuje Roberts. Konstatuje nekonečnou důvěřivost Američanů a vídí v tom důvod, proč hrstka neokonzervativců může snadnou zatáhnout své „stádo" do nekonečných válek.

„Idiotští Američané bojují už 15 let, a tito pitomci nemají ponětí o tom, co bylo během této doby dosaženo. Hloupí lidé si neuvědomují, že Spojené státy, po desetiletí hromadící svoji slabost, nyní stojí v opozici vůči dvou jaderným velmocem - Rusku a Číně, " nebere si servítky Roberts.

„Presstitutky" sloužící obrannému průmyslu, učí Američany, že jaderná válka se nijak neliší od konvenční, poukazuje Roberts. Nabízejí pohled na Hirošimu a Nagasaki - sedm dekád po svržení amerických atomových bomb, kterým se daří, takže není jasné, v čem je problém s jadernými zbraněmi? Roberts tvrdí, že bomby svržené na obě města jsou jen prskavky ve srovnání s moderní termonukleární výzbrojí. Jedna ruská raketa SS-18 (také známá jako „Satan") může zničit tři čtvrtiny státu New York. Pět nebo šest těchto raket - a východní pobřeží Spojených států zmizí, doplňuje tvrdě autor.

V Rusku mělo téměř v rukou vítězství v Sýrii, ale „Putin neměl rozhodnost Napoleona nebo Stalina", a nechal si vítězství proklouznout mezi prsty, protože se z nějakého důvodu rozhodl, že se dá Washingtonu věřit. Nyní, aby Rusko v Sýrii zvítězilo budou muset americké a turecké síly odejít.

„Pokud se Rusko se chystá tvrdě a rychle zasáhnout, dokáže uspět za základě lží Washingtonu,  že omylem považovalo americké a turecké síly na IS. Přesně tak postupoval Washington, když úmyslně udeřil na pozice syrské armády," naznačuje Paul Craig Roberts.

„Pokud Rusko skutečně zničí turecké a americké síly, což může snadno provést, NATO se rozpadne, protože žádná evropská země nechce být zničena třetí světovou válkou," pokračuje Roberts. Nicméně Rusové nebudou bojovat tak dlouho, dokud jim nebude válka vnucena. Pak „zaplatí obrovskou cenu za svou nerozhodnost, zakořeněnou v hloupé víře, že Moskva a Washington mohou mít společné zájmy". Západ zajímá pouze to, tvrdí Roberts, aby se Rusko vzdalo a přijalo západní agenty, kteří by vládli zemi v zájmu Washingtonu.

Zdroj: paulcraigroberts.orgpz.cz

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor