Na konci července v médiích proběhla zajímavá informace. Americké ministerstvo obrany vypracovalo mapu nerostných zdrojů v Afghánistánu, jehož naleziště vzácných nerostů bylo oskenováno a vyfotografováno z vesmíru. Poprvé byl výskyt těchto nerostných surovin byl neoficiálně uznán již v roce 2010, když ministerstvo nerostných surovin Afghánistánu odhadlo cenu zdrojů v zemi na bilion dolarů. "The New York Times" s odvoláním na vysoce postavený zdroj v americké vládě uvedl, že v Afghánistánu jsou ložiska mědi, zlata, kobaltu a dokonce i významného průmyslového kovu, jako je lithium.

Ložiska jsou tak bohatá, že by mohla změnit Afghánistán na „lithiovou Saúdskou Arábií“ a zařadit ho tak mezi největší vývozce komodit na světě. Tato zpráva, stejně jako aktuální mapa Pentagonu o bohatství Afghánistánu, proběhla tiše.

Zdá se, že na tom není nic zvláštního, že?

Ale ve skutečnosti po úspěšně provedené USA a Británií „protiteroristické operaci“ v Afghánistánu a svržení Tálibánu se produkce heroinu v této zemi zvýšila desetinásobně! (Tři roky před objevením „anti-teroristů“ se snížily plochy pro pěstování opiového máku téměř na nulu.) Pěstování máku, zpracování heroinu a přeprava dodávek dnes zaměstnává miliony Afghánců. Rok poté, co se objevili Britové a Američané se stala z Afghánistánu světová monopol na výrobu heroinu a drogy afghánského původu naplnily nejen ruský, ale i evropský „černý trh“ o více než 60%. Celková plocha pozemku pro pěstování opiového máku překročila součet ploch pro pěstování koky v Kolumbii, Peru a Bolívii. Podle verze USA a Británie chudí afghánští zemědělci musí pěstovat drogy, aby mohli vůbec přežít. Afghánistán je přece extrémně chudá země bez přírodních zdrojů ne?

Díky této nestydaté lži Washington již od roku 2000 vyškrtnul Afghánistán z „černého seznamu“ zemí produkujících drogy a zrušil vůči němu všechny sankce. „Tento krok je v souladu s americkými národními zájmy“, řekl tehdy americký prezident. „Bez žádných finančních prostředků“ mudžahedíni (zemědělci) přetvořili sousední státy a Rusko v první linii světové opiové války – drogového džíhádu.

Sovětští vědci ještě před několika desítkami let dokázali, že Afghánistán je mimořádně bohatý, včetně drahokamů a polodrahokamů. Afghánský lazurit klenotnicí považují za velmi cenný. Lazurit z ložiska Sara-Sang byl objeven v hrobkách faraonů a během vykopávek v Tróji. Ložisko smaragdů v Panjshir, otevřené v roce 1970 je jedním z největších na světě a kvalita je srovnatelná se slavnými kolumbijskými smaragdy.

Sovětští odborníci zároveň zdůraznili, že v Afghánistánu se nachází i tak strategicky důležitá, velmi vzácná a drahá surovina, jako je uran. Například generál A.Lyahovsky ve své knize „tragédie a srdnatost Afghánu“ ukazuje na setkání s L. I. Brežněvem dne 08.12.1979, kdy se řešila otázka o vstupu sovětských vojsk do Afghánistánu. Tam proběhla diskuze o hrozbě zneužití afghánských uranových ložisek Pákistánem a Íránem ve vývoji jaderné zbraně.

Jak vyzkoumali sovětští geologové, kteří pracovali v Afghánistánu až do pozdních 80. let, tato země je reálně nedotčená, co se týče těžby nerostných surovin. A to především proto, že Afghánistán nikdy nebyl kolonií. Ložisko mědi Aynak je největší v celé Euroasii. Ložisko železné rudy Hadzhigek, jenž se nachází v blízkosti Kábulu se považuje za největší v jižní Asii. Na východ od Kábulu jsou objevená ložiska pegmatitové rudy, která je bohatým zdrojem rubínu, berylu a extrémně vzácných, a proto málo známých klenotů kunzitu a hiddenitu. Tyto pegmatitová pole jsou bohatým zdrojem berylia (podle některých odhadů afghánské rezervy jsou největší ze známých zásob na světě a překročily 73.500 tun), lithia, tantalu, niobu a jednoduše řečeno, kovů, bez kterých se nemůžou vyvinout moderní špičkové technologie používané v letadlech a jaderné energii.

Americká armáda jen potvrdila dlouhodobé výsledky několika sovětských geologů, že Afghánistán je země bohatá na přírodní zdroje, zejména ložisek drahých kovů, železa, berylia, síry, lazulitu, barytu atd. Přitom to nejen potvrdili, ale dokonce i sestavili mapu těchto zdrojů.

Význam této skutečnosti je tak vysoký kvůli tomu, že válka afghánských mudžahedínů a jejich západních stoupenců proti Sovětskému svazu, která byla údajně ukončena před dvaceti lety stažením sovětských vojsk stále pokračuje. Po roce 2000 se z ní stál drogový blitzkrieg. „Civilní“ ruské ztráty v této válce už dávno mnohokrát překonaly ty vojenské. Za deset let války bylo zabito asi 15 tisíc lidí. V současné době afghánský drogový teror v státech SNS zabijí 20 tisíc ročně! Ještě více lidí se stane invalidy. Drtivá většina z obětí této války je mládež. Jejich smrt způsobenou rychlým růstem výroby drog v Afghánistánu „chudobou“ rozhodně nelze ospravedlnit.

Překlad: jinezpravy.blogspot.cz

Zdroj: fondsk.ru

]]>