A proč křesťané v Americe podporují vládu, která podporuje vraždění křesťanů? Vládní politika vedoucí k persekucím křesťanů Většina Američanů jsou křesťané. Ale jen málo z nich ví, že akce Americké vlády vedou v mnoha zemích k persekucím křesťanů. Podle oficiálního zpravodajského servisu Vatikánu – Fides – a mnoha dalších křesťanských zpravodajských zdrojů útočí syrská opozice na křesťany. Kněží a biskupové na místě v Sýrii tyto zprávy potvrzují.

Jak píše do Guardianu jeden syrský kněz:

Přes vše, co se můžete dočíst ve většina západních médií, je Sýrie osvícenou, sekulární společností s hluboce duchovním jádrem a společnou vírou, že Sýrie je pro všechny. Fundamentalistický stát by zničil tuto tradici koexistence a harmonického soužití různých náboženství, která tu existuje už od pádu Otomanské říše před téměř 100 lety. Syrská nezávislost byla vybojována společně prolitou krví všech Syřanů – muslimů, křesťanů, drúzů, alawitů a Kurdů.

Jak poznamenává BBC:

Sýrie má po většinu tohoto století výraznou křesťanskou menšinu tvořící přinejmenším 10% populace.
***
V posledních letech byla Sýrie považována za jednu ze zemí Středního východu, kde se křesťanům žije nejsnadněji. Moc je tu soustředěna v rukou alawitské menšiny – šiítské sekty, kterou mnozí muslimové považují za kacíře – která tvrdě zasahuje proti veškerým extrémním formám islámu.

A opravdu, PBC hlásí, že syrští křesťané dostávají od vlády zbraně, aby se mohli sami bránit proti islámským teroristům.

Podobně, přes všechny svoje chyby, byl Saddám sekulárním vládce, který křesťany toleroval, avšak křesťané byli pronásledování post-Saddámovským režimem.

Jak uvádí ten syrský kněz:

Západní spojenci přiznali, že pro poválečný Irák neměli žádný plán, a mnozí za to těžce zaplatili – zvláště irácké menšiny; od pád Saddáma, z Iráku utekly statisíce křesťanů i muslimů čelících sektářskému násilí a terorismu. Nyní jsou tu lidé volající po změně režimu v Sýrii, aniž by měli jasný plán, co by se mělo dít pak. Měly by menšiny zaplatit stejnou cenu i v Sýrii?

BBC poukazuje:

Vzestup útoků na křesťany po invazi vedené US v roce 2003 vedl k odchodu až poloviny křesťanské populace, ač o tom není žádná oficiální statistika.

Guardian hlásí:

V roce 2003 … byl počet chaldeanů – iráckých křesťanů – mezi 800 000 a 1,4 milionem. V letech 2009-2010 byl jejich počet odhadnut mezi 400 000 a 500 000 a rychle klesá. Při násilných represích v Káhiře se ukazuje, že i v Egyptě probíhá podobný proces, kde tito pořád ještě představují zhruba 10% obyvatelstva.

Podobně byli křesťané chráněni – nebo přinejmenším tolerováni – libyjským sekulárním vůdcem Kaddáfím. Jistý římsko-katolický kněz řekl Christian News Service:

Za Kaddáfího jsme byli pod ochranou.

A křesťanství je oficiálně uznaným a chráněným náboženstvím v Iránu. BBC k tomu poukazuje:

Tradiční iránskou křesťanskou populaci uznávají v ústavě, má zaručenou svobodu vyznání a přidělená křesla v parlamentu …

Ale vláda USA v mnoha zemích podporujepenězi, zbraněmi a logistickým zázemím – Al-Káidu a další islamistické teroristické skupiny.

USA:

A USA  podporují Saúdskou Arábii jako jednoho z nejužších spojenců, ač:

Poznámka: Tento článek se zaměřuje na křesťany, ale podobná analýza by se dala uplatnit i na Židy. Např. Irán – který má největší židovskou populaci v muslimském světě – má ústavu, která oficiálně Židy chrání.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: globalresearch.ca

]]>