Němci kritičtí k islámu a k masové migraci prchají na stránku VK, známou také jako ruský Facebook, aby tak unikli cenzuře svých příspěvků a možným raziím u sebe doma. Svoboda projevu se v Německu v posledních měsících dostala pod palbu s tím, jak rostou počty Němců zatčených, uvězněných nebo pokutovaných za to, co německý stát považuje za nenávistnou mluvu na internetu. Německá vláda dokonce povolala giganty sociálních médií jako Facebook, aby sledovali příspěvky kritické k muslimům nebo k masové migraci.
Takže teď čím dál více německých uživatelů internetu prchá na ruský ekvivalent Facebooku, tj. na síť VK, čímž unikají před cenzurou, hlásí Die Welt.
Síť VK čím dál proslulejší jako vytoužené místečko evropských skupin politického okraje se pro mnoho Němců stává posledním útočištěm, když prostě chtějí vyjádřit svou nespokojenost s probíhající migrační krizí, aniž by se museli bát, že jim komentáře smaží, nebo že by je VK prásknul policii.
Ač v současnosti není známo, kolik Němců tuto službu využívá, tak několik vysoce profilovaných vůdců proti-islamizačního hnutí PEGIDA, jako vůdce Lutz Bachmann a bývalá členka Tatjana Festering na této stránce mají účty. Podle VK je jejich uživatelská základna celosvětově kolem 90 milionů lidí.
Jak Bachmann, tak Festerling měli se svobodou projevu ve svém rodném Německu problémy. Bachmanna se letos už pokoušeli odsoudit za komentáře pronášené na své Facebookové stránce, když po zločinech spáchaných migranty je pak nazýval různými jmény.
Festerling se teď také možná dostane do potíží s německými úřady, které se ji údajně snaží obvinit za její výlet do Bulharska, kde se přidala ke skupině dobrovolných strážců, co pomáhají vystopovat potenciální ilegální migranty překračující hranice z Řecka a Turecka.
Ta masová migrace na síť VK je převážně reakcí na politiku německého ministra spravedlnosti Heiko Maase, který loni navázal spolupráci se společnostmi sociálních médií, aby vymýtil na internetu nenávistnou mluvu. Maas se svým ministerstvem rovněž spolupracuje s různými organizacemi včetně nadace Amadeu Antonio vedené bývalou agentkou východoněmecké Stati jménem Anetta Kahane.
Kahane a Maas se stali terči několika protestů mládežnického hnutí pravicových hipsterů Indentitariáni, kteří se objevovali v kancelářích nadace Amadeu Antonion oblečeni v uniformách Stasi a vyptávali se, zda mohou mluvit se „soudružkou Kahane“. Také hackerská skupina známá jako „anonymous“ už letos nechala uniknout pár zpráv o vazbách mezi ministrem spravedlnosti a Kahane a v důsledku toho jim zavřeli Facebook. Ti se stali jednou z prvních skupin kritických k migrační krizi, která musela migrovat na ruskou stránku internetu, kde se nyní mohou chlubit desetitisíci příznivců.
Zdroj: breitbart.com