Těch několik teroristických útoků v Německu, Británii a jinde během posledních několika týdnů ukazuje, že kritici měli pravdu. Migrace a bezpečnost jsou vzájemně provázané. Zastánci otevřených hranic, kteří by EU nejradši transformovali na cestovní kancelář volného pohybu, to dlouho popírali, radši než by změnili svou politiku. A navíc to stále popírají. Zavrhují představu, že Evropská unie musí ten příliv migrantů a uprchlíků omezit. EU musí být ze všeho nejdřív transformována na pevnost.
Tak, jak je to teď, je každý migrant a uprchlík, co se dostane na břeh, ubytován a živen. I když se jim odepře azyl, stejně nejsou vráceni do svých domovských zemí.
Nevracení uprchlíků spolu se zajištěným přístupem k sociálnímu zabezpečení je hlavní pobídkou, aby ti lidé do EU přicházeli. Toto lákadlo spolu s částečným uzavřením Balkánské trasy odklonilo putování uprchlíků ke Středomořské trase.
Kombinace těchto lákavých pobídek spolu s uzavřením té nejméně rizikové trasy vedlo k opětovnému nárůstu počtu úmrtí při plavbách přes moře. V posledních sedmi měsících jich ve Středomoří zahynulo přes 3 100, a to v porovnání s asi 1 900 za stejné období roku 2015. Odstraněním pobídek pro migraci a zabezpečením hranic by se mohlo tomuto utrpení zamezit.
Zadruhé, k zabezpečení hranic se musí přistupovat dost odlišným způsobem. Spoléhat na tureckého diktátora Erdogana je chybou.
Tato fotka z 25. července 2016 ukazuje francouzské vojáky v jejich velitelském centru protiteroristického plánu Vigipirate s přezdívkou „Operace Sentinelle“ v pevnosti Vincennes na kraji Paříže během návštěvy francouzského presidenta Francoise Hollanda (IAN LANGSDON/AFP/Getty Images)
Merkelová a další přívrženci dohody s Tureckem v podstatě outsourcovali úkoly výhradní suverenity při ochraně hranic a zajišťování bezpečnosti. Nejenže se to rovná vzdání se suverenity, ale také přenosu suverenity na zahraničního diktátora, který v poslední době nejenže není schopen najít o Západu jediné slušné slovo, ale ani vést vnitřní záležitosti civilizovaným způsobem v souladu se Západními standardy. V důsledku toho už Řecko uprchlíky do Turecka nevrací. Tato dohoda byla ukončena.
Zatřetí se musí skoncovat s mechanismem trvalého přerozdělování. Ten není v ničem funkční. Přerozdělování uprchlíků a migrantů napříč Evropou zasévá jen semena nedůvěry mezi evropskými zeměmi. Východní členové EU mají pravdu, když tento mechanismus odmítají. Navíc to těm členům EU, co kontrolují vnější hranice EU, poskytuje pobídky, aby svou práci neprováděli řádně. Rovněž je to zparodování ideálu volného pohybu osob uvnitř EU.
Měli bychom o volném pohybu a o Schengenském systému mluvit daleko více. Pokud chceme Schengen uchovat, tj. žádné hraniční kontroly uvnitř EU, tak jako nutný předpoklad musíme mít silnou kontrolu vnějších hranic.
Roli modelu pro to nám představuje Austrálie. Středomořské země budou muset vystupňovat své úsilí o udržení pohraniční stráže, která slouží jejich potřebám. Jejich úsilí by se mělo podporovat, pokud by se snad EU měla shodnout na zřízení zámořských azylových center, která by mohla být výlučně pověřena přijímáním žádostí o azyl.
To by v podstatě skoncovalo se všemi pobídkami k podstupování nebezpečné cesty do EU. Kontrola hranic by byla daleko snadnější, jelikož potom by do EU chtěli ilegálně jen lidé se zločinnými úmysly, zatímco migranti a uprchlíci by směřovali k azylovým centrům. Hodně by pomohlo, kdyby ta azylová centra byla umístěna v zámořských útočištích podobných Hong Kongu, jak navrhl Pieter Cleppe z Otevřené Evropy. EU se musí stát pevností; zámořská útočiště pro migranty by pak mohla fungovat jako tržiště v blízkosti jejích padacích mostů.
Obnova kontroly nad migrací a hranicemi je klíčem k bezpečnosti. Nevidím ovšem, že by establishment měnil svůj kurz.
Migrační politika bude nadále v kolizním kurzu s bezpečností. Establishment místo aby napravil svou migrační politiku, tak radši upraví svá bezpečnostní opatření. Potom tedy nejenže lid Evropy bude poškozen strašlivě zkázonosnou masovou migrací, ale navíc i neustále rostoucím zbytněním státu dohledu.
Merkelová v reakci na teroristické útoky oznámila 9 bodový plán. Mimo jiné chce zavést opatření k dešifrování internetové komunikace, plány k nasazení vojsk k policejní činnosti, utužení už tak surových zákonů o držení zbraní a posílení kooperace bezpečnostních agentur uvnitř EU. Tato opatření nejsou výlučně zaměřena na postižení zločinců mezi migranty, nýbrž jsou zaměřena na mírumilovné obyvatelstvo jako celek.
Velký bratr se na tebe bude dívat ještě bedlivěji než kdy dříve. V Německu jsme ovšem ještě nezažili teroristické útoky, které vyžadují plánování. První vlna útoků se formovala z radikalizovaných jedinců. Abychom zabránili takovým útokům jako v Bruselu a v Paříži, musíme jednat už teď a rychle zavřít hranice.
Establishment se rozhodl ke koliznímu kurzu s realitou a lidé si toho už všimli. Jak už bylo správně řečeno, každé z těch ztroskotání je do velké míry vinou paní Merkelové a jejích příznivců, kteří tím ubližují nevinným lidem. Opozičním stranám jako je v Německu Alternative für Deutchland nadále poroste podpora, dokud nebudou nakonec ten kurz schopny změnit. Nastal čas, aby si lidé urvali zpět kontrolu nad svou vládou od elit, které na úkor bohatství svých národů protlačují katastrofické cíle.
Beatrix Von Storch je za Německo poslankyní Europarlamentu, v němž zastupuje stranu Alternative für Deutschland.
Zdroj: breitbart.com