Vysoce uznávaný výzkumník a akademik varoval, že muslimové v Evropě na migraci pohlíží jako na zahájení islamizace kontinentu. Prof. Abdelssamad Belhaj rovněž rozvedl, jak globalisté využívají muslimských migrantů k přetvoření Západních zemí na sociálně rozdělená společenství snadno kontrolovatelných konzumentů. Tento učenec v oboru islámu a sociologie varoval, že ten velký počet migrantů má pro Evropský lid kalamitní dopady a že neoliberální elity pohlíží na islamistický terorismus a státní bankroty a kolapsy jen jako ne vedlejší škody při jejich snaze o nekonečné bohatství.
Profesor Belhaj v interview s maďarským Institutem pro výzkum migrace diskutoval o tom, co nazýval islamistická morální ekonomie.
Shrnul to tak, že tato ekonomie se zakládá na víře točící se kolem představy, že „když jsou peníze, je to proto, že funguje islám, a když funguje islám, tak přinese peníze.“
Tento marocký akademik, který pracuje v zemích po celé Evropě, konstatoval, že muslimští migranti „na všechen majetek pohlíží jako na ‚daný‘ a ne jako ‚získaný‘ prací.“ Profesor Belhaj odhalil, že muslimové tudíž věří, že vzetím si evropské země bude muslimům uděleno bohatství.
Tvrdil: „V islámském diskurzu se na migraci pohlíží jako na zahájení islamizace Evropy, této bohaté země, která změní osud islámu z náboženství chudých na náboženství bohatých.“
„To je samozřejmě paradox, jelikož ti chudáci mohou Evropany jedině ochudit. Navíc je imigrace ospravedlněna jako vítězství komunity,“ dodal profesor Belhaj a islamistickou morální ekonomii označil za „katastrofální“.
Tento profesor rovněž odhalil, že „zákony státu nemají pro muslimy v porovnání se zákony Božími žádnou váhu,“ a tak si v Evropě zřizují paralelní společnosti.
Tento stav věcí je ale pro neoliberalismus perfektní, argumentoval profesor Belhaj, jelikož muslimské zóny v evropských státech „rozvrátí sociální soudržnost a z rozmělněných společností se stanou periferní komunity.“
Profesor Balhaj řekl, že elity v Evropě „migraci podněcují a islám začleňují,“ přičemž tu harmonii mezi muslimskými migranty a neoliberalismem označil jako „strukturální a nikoliv náhodnou.“
Tento akademik to komentoval: „Migrace je pro neoliberální model globální společnosti bez hranic a s minimální společenskou ukotveností užitečný, je však pro evropské občanstvo jako celek kalamitní.“
Profesor Belhaj tvrdil, že důstojnost, svoboda projevu a střední třídy jsou pro neoliberalismus „zpátečnictvím“. Neoliberalismus, jak řekl, touží po společnosti, která má jen „minimální soudržnost“, žádnou střední třídu a stát, který přerozděluje „minimální příjem, který se má využívat jen ke konzumu.“
Belhaj, který je autorem čtyř knih a vydal více než padesát studií vydaných v mezinárodních žurnálech, přichází s výstrahou, že důsledkem globalistického systému má být „trvalá chudoba… která se stane osudem převážné části lidí Západu.“
Tento profesor uvedl: „Evropští občané se každý den dívají na to, jak si imigranti rozvíjí své paralelní ekonomiky a v těch se uplatňuje etika, které není v souladu s evropskými etickými standardy a neslouží místním zájmům.“
Profesor Belhaj, který označil tu „paniku“ nad záplavou migrantů jako „ospravedlnitelnou a legitimní,“ řekl: „Je to morální panika odporu vůči neoliberálnímu řádu a odmítnutí periferalizace Evropy.“
Zdroj: breitbart.com