Maďarsko, Polsko a další země by měly být obrány o své peněžní příděly, pokud se proviní projevy nedostatečné „solidarity“ ve věci migrace nebo respektu k „evropským hodnotám“, prohlásili dva zvláště vlivní europarlamentáři. Toto doporučení přichází spolu s tím, jak jsou tři z vůdců migraci odporujících Visegrádských zemí připraveni se jednotně postavit nátlaku Bruselu, který se dožaduje, aby přijaly kvóty na migranty.
Šéf komise Evropského parlamentu pro rozpočtovou kontrolu Ingeborg Grässle řekl: „Je třeba přijmout přísnější předpisy k uvolňování fondů.“
„Zemím, které nerespektují zákony EU, nebo zemím, které se nedostatečně účastní přesídlování migrantů nebo registrace uprchlíků, by se měly tyto fondy upřít,“ řekl Die Welt tento politik Křesťanskodemokratické unie (CDU).
Vicepresident Europarlamentu Alexander Graf Lambsdorff uvedl, že rozpočet Evropské unie (EU) bude revidován na podzim a poukázal na Polsko a Maďarsko jako na země, které by mohl potkat trest.
Německým novinám řekl: „Spolková vláda musí zajistit, až se bude na podzim revidovat rozpočet EU, aby ty země EU, které jsou čistými příjemci, jako Polsko a Maďarsko, projevily v otázce uprchlíků více solidarity i respektu k evropským hodnotám.“
Na konci příštího měsíce se maďarský ministerský předseda Viktor Orbán, český president Miloš Zeman a slovenský vůdce Robert Fico sejdou na Fóru na ostrově Rhodos. Všichni tři namítají vůči bruselským plánům, které by zvedly počty převážně muslimských migrantů vysílaných do jejich zemí.
Robert Fico, který v květnu prohlásil, že „pro islám není na Slovensku místo,“ byl kritický i k tomu, jakou rozhodovací moc si některé z členských států EU přisvojily.
„Kriticky důležitá rozhodnutí o evropské budoucnosti nemohou být určena dvěma, třemi členskými státy nebo zakladatelskými státy,“ řekl pan Fico minulý měsíc reportérům.
Řekl: „Existují takové politiky EU, které je třeba zcela jasně označit za zkrachovalé. Velká většina občanů EU zcela nesouhlasí se současným stavem migrační politiky v EU.“
Maďarsko je v říjnu nachystáno uspořádat referendum o bruselských požadavcích, aby tato země akceptovala kvóty na migranty ze Středního východu.
Maďarský státní ministr Károly Konrát minulý týden trval na tom, že migrace do Evropy přináší terorismus. Řekl: „Je jasně doložitelné a lze to konstatovat jako fakt, že migrace a terorismus jsou provázané.“
„K dalším důsledkům migrační krize patří dopady na zdravotní péči stejně jako dopady sociální, kulturní a ekonomické povahy.“
„Od počátku této masové migrace už v Evropě zemřelo přes 300 lidí v důsledku teroristických útoků a tyto útoky spáchali teroristé s migrantským pozadím.“
Zdroj: breitbart.com