Americká vláda se zařizuje na potenciální masové občanské nepokoje po celých Spojených státech nákupy vybavení ve vojenském stylu pro tyto nepokoje určeného policejním útvarům po celé zemi. Podle Sandler Research poptávka po dohledových dronech a po pohotovostním vybavení ke „zvládání ohromných davů a protestujících demonstrantů“ významně vzrostla. Patriotrising.com hlásí:
Očekává se, že do konce roku 2020 vygenerují systémy kontroly nepokojů výnosy přes 3,5 miliardy US dolarů“ s tím, že Severní Amerika se stává oblastí, kde primárně po bouřích ve Fergusonu v Missouri v roce 2014 dochází k nárůstu pokročilejší výzbroje kvůli „militarizaci policejních útvarů a agentur vynucování zákona“.
Nákupy akustických zařízení dalekého dosahu, metel, obušků a obrněných vozidel, kterých lze použít k „rozptýlení, kontrole a zatýkání lidí zapojených do nepokojů a protestů,“ jsou rovněž na vzestupu.
„Předpokládá se, že poptávka po takovýchto zařízeních během několika následujících let poroste,“ konstatuje zpráva s tím, že i úřady v Íránu, Egyptě, Rusku, Číně a Thajsku už také utrácí větší částky za zařízení ke kontrole nepokojů před potenciálními bouřemi.
Tento týden jsme už poukazovali, že vrcholný pojišťovatel Lloyds vydal zprávu, v níž varoval před „pandemií“ globálních občanských nepokojů, které by se mohly stát nakažlivé a ohrozit mezinárodní stabilitu.
Ultra-bohatí jsou civilními nepokoji nesmírně znepokojení a přijímají kroky k přípravě na tyto sociální bouře.
Elitáři si nakupují luxusní bombám-vzdorné bunkry k přežití s tím, že jedna ze společností, co je za těmito podzemními stavebními jednotkami, Vivos odhalila, že jsou „k ochraně lidí hodně vysokých kruhů“ před hrozbou představovanou „obecnou veřejností.“
„Jsou pro bohaté lidi, kteří jsou znepokojeni různých katastrofickými scénáři, ale mezi těmi představuje hlavní téma strach z občanských nepokojů, strach z povstání těch 99%,“ řekl žurnalista Lynn Parramore, který jedno z takových zařízení v Indianě navštívil.
Také z Chicaga a z dalších význačných velkoměst prchají i obyčejní milionáři z obav z rasového napětí a z narůstající zločinnosti.
Když byl Davosský ekonom Robert Johnson tázán RT, proč super-bohatí nakupují pozemky a domy v odlehlých oblastech jako Nový Zéland, tak jim odpověděl, že jednou z hlavních obav jsou nepokoje ve stylu Fergusonu.