Za Panama Papers je Soros a Fordova nadace. Finanční elita unesla investigativní žurnalismus kvůli útoku na Putina
5. dubna 2016 Redakce AC24 Ze světa 11618 0
thumbnail
Korporátní média se chopila tzv. Panama Papers spojovaných s právní firmou Mossack Fonseca, aby pomohla odsoudit ruského presidenta Vladimira Putina. „Mezinárodní konsorcium investigativního žurnalismu ICIJ a mezinárodní koalice mediálních kanálů vyšetřovala hromadu dokumentů, které údajně odhalují tajnou síť, do níž patří i lidé kolem ruského presidenta Vladimira Putina a podnikové vazby mezi členy etické komise fotbalové FIFA a lidmi, které Spojené státy obvinily z korupce,“ hlásí dnes ráno CNN.

 

 

Panama Papers: Bezprecedentní únik trasy pro $2-miliary do offshorů pro Putina. https://t.co/rAwGK7IYJc pic.twitter.com/1L6ikeUBV6

— Slate (@Slate) April 3, 2016

Offshorové účty nejsou technicky ilegální, ale vůdci, kteří jsou spojení s #PanamaPapers jsou na tenkém ledě. https://t.co/Zfz1xi46aa

— Foreign Policy (@ForeignPolicy) April 5, 2016 

Putinův nejlepší přítel je v srdci skandálu Panama Papers https://t.co/6BIu2g0RV1 pic.twitter.com/75SQdFkVQJ

— Los Angeles Times (@latimes) April 4, 2016

Putin je v titulcích vynořujícího se skandálu, ač on sám není na tento systém k přemisťování miliard dolarů do offshorových daňových rájů nijak napojen. 12 současných a bývalých světových vůdců a 128 dalších politiků a veřejných činitelů je přímo zapojených, ti ale hrají proti Putinovi v mediálních historkách až druhé housle.

Establishment se vyšetřováním Mezinárodního konsorcia investigativního žurnalismu (ICIJ), tedy organizace za tímto únikem, zatím nijak netrápil. Prohlídka jeho webové stránky odhalí jeho podporu a zdroje financování: Open Society Foundation (chapadlo George Sorose) a Ford Foundation a spousta dalších nadací. Sorosova anti-ruská posedlost je dobře známá. Méně už je znám fakt, že Fordova nadace je propojena se CIA a specializuje se na mezinárodní kulturní propagandu už od konce Druhé světové války.

Craig Murray poukazuje, že ICIJ je financovaná a organizovaná Centrem pro veřejnou integritu (CPI), tj. liberální „dohlížející“ skupinou proslulou tím, že při presidentských volbách 1996 portrétovala Patricka J. Buchanana jako příznivce nadřazenosti bílých. Murray uvádí, že CPI je financovaná řadou globalistických zájmových skupin včetně Ford Foundation, Carnegie Endowment, Rockefeller Family Fund a Open Society Foundation.

„K této databázi mají výhradní přístup korporátní média – Guardian a BBC v Británii – a ten vy a já nemáme. Ty to chrání před tím, aby se nahlíželo do citlivých informací západních korporací tím, že nahlíží jen do těch dokumentů, které přinesli vědečtí výzkumníci jako zkoumači porušování sankcí OSN. Nikdy nezapomeňte, že Guardian zničil své kopie Snowdenových souborů podle instrukcí MI6,“ píše Murray.

ICIJ a CPI se pokouší unést investigativní žurnalismus a svézt se na vlně notoricky znemožňujících jako Edward Snowden a WikiLeaks, aby dostali Putina a Bashara al-Assada, obléhaného vůdce Sýrie.

Panama Papers odhalují offshorové daňové ráje ve Švýcarku, na Bahamách, na Kajmanech a v Panamě, ale neříkají nic o nových uspořádáních legalizovaných na základě zákonů FATCA, Zákona o podvolení se daňové součinnosti u zahraničních účtů.

Tento zákon „činí umístění špinavých US peněz v zahraničí prakticky nemožným. Tak kam ty peníze chodí místo toho – zůstávají v US,“ píše Zero Hedge. A na vrchol toho všeho existuje jedna specializovaná firma, která vede převádění z US do Panamy, tj. Rothschildové.“

Tato instituce mezinárodních banksterů otevřela trust v Reno v Nevadě. „Ten teď přemisťuje majetky bohatých zahraničních klientů do offshorových rájů jako Bermudy, které podléhají novým požadavkům na mezinárodní vyzrazování a do Rothschildy vedeného trustu v Nevadě, který z toho má výjimku,“ hlásí Bloomberg. Tím jsou Spojené státy „v podstatě největším daňovým rájem na světě,“ chlubí se Andrew penny od Rothschildů. Tedy z jednoho z největších světových poskytovatelů offshorových účtů, Trident Trust, co má otevřenou kancelář v Sioux Falls v Jižní Dakotě.

Finanční elita s radostí obětuje Sigmundura Davida Gunnlaugssona, ministerského předsedu Islandu, a i rodinu Davida Camerona, jen aby dostala Vladimira Putina.

Zdroj: prisonplanet.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor