Německý vicekancléř v neděli volal po tom, aby byl na sílící euroskeptickou politickou stranu – Alternative für Deutschland (AfD) – uvalen dohled vládní agentury, co sleduje extremisty. Sigmar Gabriel pronesl v neděli své prohlášení pro noviny Bild, když tvrdil, že poté, co vůdkyně AfD navrhla, že policii by se mělo dovolit střílet uprchlíky pokoušející se dostat do země, tak to cítí jako nezbytné kvůli zachování „demokratického pořádku“ země.
Tyto zprávy vyslaly šokové vlny napříč německou politikou, a to možná i kvůli vnímané podobnosti se Zmocňovacím zákonem z roku 1933, který v Německu zrušil všechny politické strany kromě strany Nacistické. Rovněž se v tom široce odráží pokusy diktátorů činěné po celém Středním východě a v Severní Africe – tj. v regionu, se kterým kancléřka Angela Merkel v posledních měsících čím dál více sympatizuje.
Pan Gabriel řekl Bildu: „Existují značné pochybnosti, že ta strana (Alternativa pro Německo) stojí za svobodným demokratickým pořádkem této republiky.“
Frauke Petry, šéfová AfD, řekla v sobotu deníku Mannheimer Morgen, že pohraniční policisté „musí zastavit ilegální překračování hranice a rovněž použít i svých střelných zbraní, bude-li to nezbytné.“ Když ji ty noviny tlačily, aby řekla více, pokračovala: „Žádný policista nechce na uprchlíky střílet, a ani já to nechci. Ale k prostředkům poslední možnosti použití ozbrojené síly patří.“
AfD v poslední době neustále v průzkumech stoupá a dosahuje už 13 procent s vládní koalicí na 32 procentech. Ač to bezprostředně neohrožuje vládu, tak tato číslo AfD dávají v květnových spolkových volbách díky systému poměrného zastoupení se smíšeným členstvem kolem 70 křesel v německém Bundestagu.
[quote align="center" color="#999999"]
[/quote]
Kdyby v Británii byl stejný systém, tak by na UKIP v posledních volbách připadlo kolem 80 křesel – což je hrozba, kterou by establišment nikdy nedovolil, a tudíž je tu ta věrnost k systému dvou stran.
Ale koalice CDU/CSU paní Merkelové si tento luxus nemůže dovolit, takže pravděpodobným výsledkem je razie na AfD.
Experti na ústavní právo v Německu v poslední době však tvrdili, že politika otevřených hranic paní Merkelové je ve skutečnosti v rozporu s Německou ústavou, což vedlo skupiny proti islamizaci jako PEGIDA a ve skutečnosti i přívržence AfD, aby citovali Článek 20, část 4 tohoto dokumentu, který stanovuje: „Všichni Němci budou oprávněni klást odpor jakékoliv osobě usilující o zrušení ústavního řádu, pokud nebude k dispozici žádný jiný nápravný prostředek.“
Německo prozatím už od 1. ledna 2015 zažilo příliv více než 1,1 milionu migrantů. Sexuální útoky na Nový rok v Kolíně vyvolaly pro vládu Angely Merkelové propad průzkumů. Nedávno ji vůdčí psychoanalytik této země popsal jako „naprosto iracionální“ a řekl, že její migrační politika je projevem potenciálního „mentálního zhroucení“, které ohrožuje společnost.
Překlad: Miroslav Pavlíček
Zdroj: breitbart.com