Přichází cenzura Facebooku, Twitteru, Google a tvrdé postihy, nežádoucí obsah bude do 24 hodin odstraněn
12. ledna 2016 Redakce AC24 Ze světa 34877 0
thumbnail
Německý ministr spravedlnosti Heiko Maas na tiskové konferenci oznámil, že sociální sítě budou monitorovány a nežádoucí obsah bude do 24 hodin odstraněn. Dále se zavádí represivní kroky a tvrdé postihy - 2,5 min nepodmíněně u tzv. rychlosoudu - pro autory obsahu. Tento německý model se přes Brusel aplikuje i do dalších členských států EU. My jsme v Task-Force za jedno, že chceme dělat více proti projevům nenávisti a této kriminalitě.
 

Loading...
 
 
loading...

Tedy všude tam, kde jsou překročeny hranice svobody projevu, kde jde o nezákonná vyjádření, nenávistné projevy vůči skupině obyvatel, veřejné výzvy k páchání trestné činnosti, kde je lidem vyhrožováno, zde by měl být takovýto obsah ze sítě odstraněn, smazán, a to rychle.

A také jsme se shodli na tom, že by to mělo být zpravidla během 24 hodin. K tomu jsme společně se společnostmi spadající pod Task-Force, Google, Facebook, Twitter, ale také s civilními společenskými organizacemi dohodli svazek opatření. Důležité je, aby bylo jednotně prosazováno německé právo. To neznamená jen podmínky užívání, tak jak to v některých případech platilo do teď, nýbrž německé právo, a s tím také německé trestní právo. V uvedených společnostech budou zřízeny speciální týmy, s výjimkou těch, kde již takovéto týmy jsou, které se těmito otázkami budou zabývat.

[quote align="center" color="#999999"]

[/quote]

Týmy budou speciálně vyškoleny a my chceme partnerství mezi společnostmi, které s Task-Force spolupracovali, také použít ke kontinuálnímu rozšíření činnosti a zintenzivnění společné práce, zlepšení oznamovacích systémů a tím i optimalizovat systémy zpracovávající stížnosti. To celé je začátek, to znamená, že Task-Force bude nadále pracovat a v březnu se sejdeme, aby jsme zhodnotili jejich výsledky a společně pohovořili o nových otázkách. Také bude zaveden monitorovací proces, to znamená, na tom, na čem jsme se dohodli a jak to bylo implementováno bude provázeno monitorovacím procesem, vyhodnoceno a posléze vytaženo resumé. To není téma jen v Německu, ta iniciativa, kterou jsme odstartovali v Německu, byla mezitím převzata spoustou členských států EU.

To celé se již podruhé dostalo do pořadu jednání ministrů spravedlnosti a vnitra, Evropská komise převzala ve svých konzultacích k platformnímu průzkumu toto téma, co můžeme podniknout proti projevům nenávisti a proti projevům nenávisti. A co proti tomu můžeme nejen v Německu, ale i jiných evropských státech, více podniknout. A to jak na straně veřejnosti, ale také, co se dá ještě více zlepšit ve společnostech. Nezměněno zůstává, že my jako stát nechceme akceptovat to, že se kriminální nenávistná rétorika stále více objevuje na sociálních sítích.

 

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor