Velké změny na dohled? Uniklé emaily Clintonové odhalily její válečné zločiny, obžaloba může být do 60 dní, předvídá státní zástupce USA
12. ledna 2016 Redakce AC24 Ze světa 29605 0
thumbnail
Největší ohňostroje na Nový rok nebyly v New Yorku ty, které se rozzářily na nebi nad hlavami oslavujících na celém světě, nýbrž ty, které se schovávaly v další várce hanebných e-mailů, které se dostaly na veřejnost — a obsah je tak výbušný, že Clintonovou lze obvinit z válečných zločinů. Mezi e-maily bývalé státní tajemnice jsou uložené důkazy o mimosoudních vraždách spáchaných rebely v roli spojenců USA, přičemž bojovníci přidružení k Al Káidě k těmto rebelům patří rovněž.
 

 
Loading...

Navíc v nich jsou důkazy o tom, že za válkou Západu s Libyí stálo spíše zlato, stříbro a ropa než cokoliv jiného. A co je klíčové — tyto důkazy byly obsaženy v e-mailech adresovaných Clintonové, takže tajemnice o tomto všem věděla, ale neudělala nic pro to, aby vyhlásila poplach.

“Řečeno přísně důvěrně —jeden rebelský velitel prohlásil, že jeho jednotky pokračují v souhrnném vraždění všech cizích žoldáků zajatých v boji […]. Extrémně citlivý zdroj dodává, že rebelům se dostává přímé podpory a tréninku ze strany malého počtu jednotek egyptských speciálních sil, zatímco jednotky speciálních francouzských a britských sil operují ze základen v Egyptě podél libyjské hranice. Tyto jednotky přehlížejí transport zbraní a dodávek rebelům,” uvedl dlouhodobý přítel rodiny Clintonových, provádějící neoficiální průzkum pro tajemníka Sidney Blumenthala, v e-mailu z 27.03.2011. [Veškerá zvýraznění typu tučného písma byla do úryvků e-mailu doplněna.]

Vedle mimosoudní povahy těchto exekucí nebyli “cizí žoldáci” — na rozdíl od asociace, kterou tento pojem vyvolává — nutně bojovníky. Ve skutečnosti používají rebelové tento termín často k popisu černošských libyjských civilistů a subsaharských obchodních partnerů „podporovaných Kaddáfím v rámci jeho politiky cílené na africkou unii,” kteří pak byli vnímáni jako loajalisté a stali se předmětem rasových a etnických čistek. K nejhoršímu příkladu tohoto přístupu došlo v důsledku odplaty při vymazání města Tawergha čítajícího asi 30 000 obyvatel z mapy jednotkami podporovanými NATO ze sousedního města Misrata — čímž v podstatě vzniklo v srpnu 2011 město duchů. Telegraph k tomu napsal:

[quote align="center" color="#999999"]

Po usmrcení Muammara Kaddáfího byly bojovníky spojenými s novými prozatímními úřady uvězněny stovky migrujících pracovníků ze sousedních států. Bojovníci obvinili africké černochy, že byli žoldáky ve službách bývalého vládce. Tisíce subsaharských Afričanů takto byly pochytány od srpnového pádu Kaddáfího.[/quote]

[quote align="center" color="#999999"]

[/quote]

Organizace Amnesty International zjistila, že skupiny rebelů a milicí mučily a zneužívaly vězně v desíti z jedenácti zařízení, ve kterých skupiny fungovaly poté, co po pádu režimu prakticky zmizela policie a vojenské síly. Dlouho se říkalo, že tyto milice byly infiltrované al Káidou – ale jak ukázal stejný e-mail, existovaly “průběžné zprávy o tom, že skupiny radikálů/teroristů jako libyjské bojové skupiny (LibyanFightingGroups) a Al Káida v islámském Maroku (IslamicMaghreb- AQIM) infiltrují [přechodnou vládu] a její vojenské síly.” Přesto se k rebelům dostávalo impozantní množství zbraní včetně tanků, protiletadlových zařízení a “téměř nekonečné množství útočných pušek AK-47 a munice” díky tomu, že to síly spojené s USA přehlížely, jak je zjevné výše.

K tématu zlata, o kterém se často debatuje, ukázal e-mail z 02.04.2011, že citlivé zdroje svázané s Kaddáfím informovaly, že vláda vlastnila “143 tun zlata a podobné množství stříbra.“

“Toto zlato se nashromáždilo během současného povstání a mělo se použít k vytvoření panafrické měny založené na libyjském zlatém dináru. Tento plán měl poskytnout frankofonním africkým zemím alternativu k francouzskému franku.” Tyto zdroje také uvádějí, že “… pracovníci francouzské tajné služby tento plán brzy po začátku tohoto povstání prokoukli a to bylo jedním z faktorů, které ovlivnily rozhodnutí prezidenta Nicolase Sarkozyho o zapojení Francie do útoku na Libyi.” Jako další motiv Sarkozyho angažmá je uvedená“touha získat větší podíl na libyjské ropné produkci [sic].”

Veškeré tyto informace poslané přes neveřejný a nezajištěný osobní e-mail Clintonové mohly být technicky dostupné komukoliv s pomocí hackera. Odhalení skutečnosti, že byla předem informována — zejména ohledně mimosoudních vražd ze strany rebelů podporovaných Spojenými státy a jejich spojenci — má eminentní význam.

“Bylo dosaženo kritického množství informaci v rámci vyšetřování tajemnice a jejího blízkého personálu,” řekl bývalý státní zástupce USA, Joe Di Genova, ve svém rozhlasovém rozhovoru v úterý. “A jak to spěje k závěru, odhaduji, že v nejbližších 60 dnech […] budou důkazy shromažďované na straně FBI tak zajímavé”, že státní zástupkyně generál Loretta Lynch bude muset podat žaloby. K tomu vysvětlil, že jestliže se Lynch rozhodne neobvinit Clintonovou, “…bude to jako Watergate. Bude to neuvěřitelné.”

Zdroj: activistpost.com, nwoo.org

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor