Ve středu ráno horní komora parlamentu Rada federace udělila ruskému presidentovi povolení použít vojska své země v Sýrii. Personální šéf Kremlu Sergej Ivanov řekl, že Rusko použije v Sýrii své Letectvo a dělá to na žádost syrského presidenta Bashara Asada. Ve středu odpoledne zahájilo Ruské letectvo nálety proti islamistickým rebelům Jabhat Al-Nusra v guberniích Latakia a Hama v západní části Sýrie. Tyto provincie byly údajně primárním terčem Ruského letectva a Syrské arabské armády. Podle útržkovitých zpráv se Ruské letectvo zaměřilo na oblasti Al-Ltaminah, Kafr Zita, Jabal Al-Zaweed, Kassab a Deir Hanna. V tomto okamžiku se nálety zaměřují na syrskou větev Al-Kaiídy. Avšak je jasné, že pozice ISIS ve východní Sýrii budou cílem v nejbližší budoucnosti.
Mezi tím Speciální síly Syrské arabské armády, divize známá jako „Tygří síly“, nasadila své jednotky na frontě východního Aleppa, aby pomohla prorazit obležení ISIS u vojenského letiště Kuweires. Proražení obležení tohoto letiště otevře Syrskému letectvu další možnosti používat jej v tomto konfliktu a uvolnit síly a zařízení, kterých půjde použít k ulehčení situace v tomto sektoru.
Je dost možné, že v nejbližší budoucnosti Rusko využije i rozsáhlého iráckého vzdušného prostoru. Pro Rusko je boj v Iráku při boji s ISIS nutností kvůli jeho geografické poloze. Jinak by ruské nálety ve východní Sýrii měly jen omezený účinek, protože teroristé by mohli využívat široké a volné irácké dálnice .
Jižní fronta už před tím ve své Analytické a zpravodajské zprávě referovala, že Rusko, Írán, Irák a Sýrie uzavřely dohodu o zřízení společného informačního centra v Bagdádu ke koordinaci svých operací proti ISIS.
Poloha ruských letadel v Sýrii dává Kremlu možnost utvářet a kontrolovat bitevní pole jak v Sýrii, tak v Iráku, kde obojí jsou v dosahu ruských sil. To by mohlo tlačit na USA, aby přijaly vstup do společné koalice s Ruskem, Sýrií, Íránem, Irákem a libanonským Hizballáhem na podporu operací proti ISIS a Jabhat al-Nusra.
Současná situace navíc nejspíš povede ke zřízení trvalé ruské letecké a námořní základny ve východním středomoří.
Překlad: Miroslav Pavlíček
Zdroj: globalresearch.ca
[quote align="center" color="#999999"]
Jaké mocenské hry mají v oblibě rodinné klany novodobé historie? Co skrývají například Rothschildovi, jejichž finanční moc ovlivňuje dění napříč kontinenty? Kromě těchto otázek se zářijové číslo časopisu Vědomí zaměřilo i na jedinečný algoritmus popisující jakékoliv energie. Představí svým čtenářům pravidla fungování vesmíru, díky kterým je možné usnadnit si život. A v neposlední řadě poskytne informace o lucidním snění, prostřednictvím kterého jsme ve spánku schopni nalézt odpovědi nejen na své otázky. Ať už chcete měnit stav věcí vnitřních i vnějších, nebo požadujete tip na sedmý dostih v Belmontu, časopis Vědomí je vám k dispozici od 7. září.[/quote]