Povinné černé skříňky od ‚Velkého bratra‘ ve všech autech od roku 2015
20. dubna 2012 Redakce AC24 Ze světa 8580 0
thumbnail
Toto opatření je součástí kontroverzního návrhu zákona MAP-12, u něhož se očekává, že jej Sněmovna schválí Zákon již prošel Senátem a je připraven, aby ho ještě oštemplovala Sněmovna, načež se pro všechny nové vozy ve Spojených státech stane povinností, aby byly vybaveny černou skříňkou s datovým záznamníkem od roku 2015. Část 31406 v senátním návrhu 1813 (známém jako MAP-21) volá po instalaci „povinných záznamnících dat o událostech“ do všech nových automobilů a uzákoňuje trestní sankce uvalované na lidi, kteří pochybí při dodržení tohoto pravidla.
 

 
Loading...

„Nejpozději po 180 dnech po datu, kdy tento zákon nabude účinnosti, ministerstvo zreviduje část 563 z článku 49, upraveno federální vyhláškou, čímž se bude vyžadovat, aby počínaje rokem 2015 nová osobní motorová vozidla prodávaná ve Spojených státech byla vybavena záznamníkem dat o událostech, které vyhovují požadavkům podle části jedna,“ uvádí se v zákonné předloze.

Ačkoliv text zákona uvádí, že tato data zůstanou majetkem vlastníka vozidla, vláda bude mít v četných případech pravomoc přístupu k nim, včetně soudního nařízení, pokud s tím bude vlastník svolný, a povinně pro vyšetřování či inspekci prováděné ministerstvem dopravy.

Vzhledem k nesčetným případům ilegálního zneužívání informací údajně chráněných jako soukromé za účelem špehování jednotlivců to představuje skluz směrem k naprostému dohledu Velkého bratra nad daty o dopravních návycích a o lokalizaci každého Američana.

 

Tato legislativa, která už dostala orwellovský název „Zákon o pohybuvpřed k pokroku v 21. století“, už proplul Senátem, kde jej nesmírně protlačovali demokraté Harry Reid a Barbara Boxer, a předpokládá se, že projde i republikány kontrolovanou Sněmovnou.

Vzhledem ke skutečnosti, že stejný zákon obsahuje rovněž kontroverzní opatření, jež zmocňuje IRS odebrat občanům, kteří jsou pouze obvinění z toho, že dluží více než 50 000 dolarů nesplacených daní, pas, čímž je zbaví práva na mobilitu, tak by tyto povinné černé skříňky nebo podobné technologie možná mohly být použity k témuž účelu.

Biometrické rozpoznávání tváří a technologie pod kůži nahlížejících senzorů zabraňující podnapilým osobám řídit vozidlo vypnutím automobilu se už také vyvíjí, a to navíc se systémem určeným odmítání startu vozidla, je-li u řidiče zjištěno, že je nadměrně unavený.

V konečném scénáři Velkého bratra tu bude systém, kdy každý řidič bude muset de facto získat povolení od státu k řízení pokaždé, když sedne za volat, až bude rozpoznán skenem duhovky, když bude určen jako občan, co už zaplatil veškeré svoje daně a nemá prohřešky.

Tlak vyvíjený na výrobce vozů, aby instalovali černé skříňky sledující vozidla do všech nových aut, je vyvíjen už více než desetiletí. V roce 2006 Národní úřad pro bezpečnost silniční dopravy NHTSA povzbuzoval výrobce automobilů, aby tyto systémy do automobilů instalovali, leč nevyžadoval to.

Nicméně loni v únoru administrátor NHTSA David Strickland řekl, že vláda uvažuje o této technologii jako o povinnosti při vzpomínce na miliony vozidel od Toyoty.

Počátkem letošního roku NHTSA ohlásil, že brzy formálně oznámí povinnost nových vozidel být vybavena zařízením vyhovujícím zákonu, který byl nyní kodifikován do předlohy MAP-21.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

 

Vážení čtenáří, přispějte na provoz vašeho nezávislého zpravodajství kryptoměnami:

BTC: 1C2tZY29PnRFacscnLf4ghwvUEwoiF7WZD

ETH: 0x5200433e4Ba2e89F1179DB688548Bb5aB2D3b4eC

LTC: LQpFdfXdLmogQzNtL9zZcW4bpuwrgDGhyj

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor