Nadace Billa a Melindy Gatesových (BMGF) investovala $4,6 milionů do dálkově ovládaných MikroČIPŮ (MCHPS) k řízení medikace, které se budou implantovat do lidského těla za účelem řízení plodnosti. BMGF uzavřela partnerství s Massachusetts Intitute of Technology (MIT), aby opatřila bezdrátové zařízení vymyšlené kvůli „pro ženy pohodlné“ antikoncepci …, protože ho lze deaktivovat i bez návštěvy kliniky a ambulantního zákroku, a to vydrží téměř polovinu reproduktivního života.“ Robert Farra president MCHPS řekl: „Nápad využít slabé membrány jako elektrické pojistky byl problémem představujícím největší výzvu i vyžadujícím největší tvořivost, jaký jsme kdy museli řešit.“
Očekává se, že ty dálkově ovládané antikoncepce zvané Inteligentně řízené dávkování léku (Driving Intelligent Drug Delivery – DIDD) se budou do lidí implantovat na 16 let a mohla by se vypínat dálkovým ovládáním, kdykoliv bude plodnost žádoucí.
Při vývoji DIDD se kvůli finanční podpoře BMGF plánuje začátek zkoušek na lidech v roce 2015.
Jedním z účelů antikoncepce na dálkové ovládání je použít tohoto zařízení v rozvojových zemích, jako je Pákistán a africké oblasti, k zajištění cílů kontroly populace.
Podle MIT: „Nápad na toto zařízení vznikl přede dvěma lety při návštěvě Billa Gatese a jeho kolegů u Roberta Langera v laboratořích MIT. Gates se se svými kolegy Langera ptal, zda by bylo možné vytvořit ovladač porodnosti, který by žena mohla zapínat a vypínat a využívat ho po mnoho let. Langer si myslel, že řízené nasazení technologie mikročipů, které vyvinul s kolegy Michaelem Cimou a Johnem Santinim v 90. letech a licencoval je i MicroCHIPS, by mohlo nabídnout řešení.“
Tohle zařízení v současnosti prochází procedurami schvalování žádosti u Úřadu pro potraviny a léčiva (FDA) a doufají v jeho komerční prodeje v roce 2018.
Tento mikročip, maličký jako špička prstu, by se mohl umisťovat pod kůži na zadku, na vršek paže nebo na břicho, a dávkoval by denní dávky antikoncepčního levonorgestrelu.
Levonorgestrel čili Mirena je antikoncepcí pro nitroděložní tělíska a syntetickým hormonem, jehož se používá u žen, které se léčí na těžkou menstruační krvácivost.
Ke známým nežádoucím účinkům tohoto léku patří:
[quote align="center" color="#999999"]
· Stresová ztráta menstruace · Mezi-menstruační krvácení · Skvrnitost · Bolesti ve spodině břišní · Cysty na vaječnících · Silné závratě · Vaginální bolestivost · Horečka · Bolest při sexuálním styku · Náhlá necitlivost na jedné straně těla · Zloba · Nabírání na váze · Vyrážky · Opuchnutí tváří, rukou, kotníků a chodidel · Těžké migrénové bolesti · Akné · Deprese · Změněné stavy vědomí[/quote]
Levonorgestrelu se běžně používá v mnoha metodách kontroly porodnosti dostupných na trhu jako součásti pilulek a dalších antikoncepčních implantátů.
[quote align="center" color="#999999"]
[/quote]
Překlad: Miroslav Pavlíček
Zdroj: occupycorporatism.com