Bývalá ministryně zahraničí je spolupachatelkou expanze této teroristické skupiny. Ač je Hillary Clinton hlasitou upoutávačkou pozornosti k mizérii 200 děvčat unesených teroristy Boko Haram v Nigérii, tak sama byla ve skutečnosti spolupachatelkou při pomoci této militantní skupině mnoha způsoby včetně zdržování zařazení této islamistické odnože mezi teroristické organizace, vyzbrojováním jejích spojenců v Africe a ignorací jejího masakrování stovek křesťanů, když bývala ministryní zahraničí. Clintonová reagovala na zprávy o únosu těchto 200 školaček Boko Haram tento týden obviněním nigerijské vlády.
Clintonová se rovněž připojila k té nakažlivé kampani #BringBackOurGirls na Twitteru , kterou podobně podpořila i Michelle Obama.
Avšak když byla Clinton v roce 2012 varována, že tato skupina je odpovědná za masakrování stovek křesťanů jako součást brutálního pokusu o islamizaci Nigérie a o vymýcení křesťanství, tak neudělala nic a ministerstvo zahraničí odmítlo tuto skupinu přidat na seznam teroristických organizací i přes masivní tlak od Kongresu, CIA a FBI.
Během návštěvy Nigérie v srpnu 2012 se na ni otevřeným dopisem obrátil pastor Ayo Oritsejafor z Křesťanské asociace Nigérie. Oritsejafor je v Nigérii prominentní postavou a svědčil i v USA při kongresovém slyšení v červenci 2012.
Oritsejafor ve svém dopise uvádí, že se ministerstvo zahraničí v té době vedené Clintonovou uchýlilo k „překrucování, přehlížení a v některých případech k jasné dezinterpretaci faktů z terénu“ v Nigérii v roce 2012 v době, kdy bylo zničeno 700 kostelů a teroristé Boko Hamram zmasakrovali stovky křesťanů, což představuje „největší jednotlivý útok na křesťanství v současné světové historii kdekoliv na naší planetě.“
Ministerstvo zahraničí Clintonové toto útoky ve své zprávě v roce 2011 zcela opominulo, a ta falešně tvrdila, že při těchto útocích zahynulo více muslimů než křesťanů. Jak poukázal Oritsejafor, 88,3% těchto útoků bylo zacíleno na křesťany, zatímco jen 2,9% útoků bylo na muslimy.
Potenciálním motivem pro to, aby ministerstvo zahraničí přimhouřilo oči před vlnou teroru Boko Haram v roce 2011, byla skutečnost, že Obamova administrativa souběžně s tím v Africe vyzbrojovala a podporovala skupiny té samé Al-Káidy spojenců Boko Haram.
Loni Politické centrum obou stran uvedlo, že skupiny Al-Káidy si užívají „obrození“ v důsledku své přítomnosti v Libyi a v Sýrii zčásti díky Západní podpoře extremistických bojovníků jak proti režimu plukovníka Kaddáfího, tak presidenta Bášara Asada.
Jedna z těchto skupina Al-Káidy, Libyjská islamistická bojová skupina (LIFG), která se později objevila i v Sýrii, byla během útoku na Libyi a svržení plukovníka Kaddáfího vyzbrojována a podporována americkou vládou, o čemž Hillary Clinton pronesla ty neblaze proslulé neomalené poznámky: „Přišli jsme, viděli jsme, je po něm.“
LIFG a Al-Káida v islamistickém Maghrebu (AQIM) jsou obojí blízkými spojenci Boko Haram a poskytovali této teroristické skupině zbraně (bezpochyby za využití americké vlády).
Jak píše Nile Bowie: „Zůstává hodně zadokumentované, že členové Al-Káidy (AQIM) a Libyjské islamistické bojové skupiny (LIFG), kteří bojovali mezi libyjskými rebely, dostávali zbraně a logistickou podporu během konfliktu v Libyi v roce 2011 přímo od bloku zemí NATO.“
To znamená, že Boko Haram bylo jednou ze skupin Al-Káidy v Africe, co měly nesmírný prospěch z role americké vlády při svržení Kaddáfího, což Hillary Clinton vehementně podporovala. Boko Haram rovněž dostávalo zbraně přímo od Saúdské Arábie, jednoho z největších spojenců Spojených států.
Zprostředkovaná podpora Obamovy administrativy pro Boko Haram byla určitě jedním z důvodů, proč ministerstvo zahraničí Clintonové pochybilo a celé roky nezařazovalo tuto skupinu na seznam teroristických organizací i přes značný tlak a jasné důkazy, že tato skupina páchá ukrutnosti.
Jak hlásí na Daily Beast Josh Rogin: To, co Clintonová ve své srdcervoucí reakci na únos těchto školaček nezmínila, „bylo to, že její vlastní ministerstvo zahraničí v roce 2011 odmítlo Boko Haram uvést na seznam zahraničních teroristických organizací i poté, co tato skupina bombardovala ústředí OSN v Abuja. K tomuto odmítnutí došlo i přes naléhání ministerstva spravedlnosti, FBI, CIA a více než tuctu senátorů a kongresmanů.“
Vzhledem k tomu, že politikou Obamovy administrativy bylo od roku 2011 pomáhat růstu skupin Al-Káidy v Africe, ne jim překážet, jakožto metody ke změnám režimů v Libyi a v Sýrii, což je politika, která vedla k útoku v Benghází a k následnému zakrývání kolem něj, tak krokodýlí slzy Hillary Clinton kvůli těm 200 školačkám uneseným Boko Haram nepředstavují o moc více než facku skupině obětí, které její vlastní ministerstvo zahraničí mělo pomoci ochránit.
Překlad: Miroslav Pavlíček
Zdroj: prisonplanet.com