Ta největší hrozba pro lidstvo, daleko větší, než nějaké globální oteplování alias klimatická změna, se chystá stát větší, daleko větší. Ohnivá koule, jak od čeljabinského asteroidu, čili „blízko-zemní objekt“ (NEO), tedy asteroid (nejspíš sestávající z kamene) o průměru 15 až 20 metrů (tj. asi délka školního autobusu) dnes ráno (19.4) dorazil do zhruba stejného místa na planetě Zemi. Hmotnost objektu byla asi 10 tisíc tun. Do atmosféry udeřil rychlostí asi 64 000 km/h (více dvojnásobek rychlosti raketoplánu).
Tiskové prohlášení od určitých bývalých astronautů NASA o současné hrozbě od dopadů asteroidů na Zem založené na datech o detonacích v atmosféře od roku 2001 zachycených detekčním systémem detonací jaderných zbraní poskytl některá zarážející čísla.
Hrozba je 3 až 10 větší, než byly předchozí předpovědi. Data budou prezentována v Seattle Flight Museum v úterý 22. Dubna v 6:00 h odpoledne PDT.
Zrovna nedávno palubní kamera nad Ruskem zachytila další ohnivou kouli. Viz video.
Teď už začíná být zřejmé, proč je to tohle tiskové prohlášení tak důležité.
[quote align="center" color="#999999"]
Letos na Den země v úterý 22. dubna budou bývalí astronauti NASA prezentovat nové důkazy, že naše planeta za poslední desetiletí zažila více dopadů asteroidů velkého rozsahu, než se před tím myslelo… ve skutečnosti tři až desetkrát více. Nová vizualizace dat ze sítě výstrah před jadernými zbraněmi, kterou během večerního představení v Museum of Flight v Seattlu odhalí CEO Nadace B612 Ed Lu, ukáže, že „jedinou věcí, která brání katastrofě od asteroidického ‚zabijáka měst‘ je slepá šťastná náhoda.“
Od roku 2001 došlo v odlehlých oblastech celého světa, daleko od obydlených regionů, k asi 26 explozím o síle atomové bomby, což je evidentní ze sítě výstrah před jadernými zbraněmi. CEO Nadace B612 Ed Lu v nedávném tiskovém prohlášení konstatuje:
„Tato síť od roku 2001 detekovala 26 explozí o několika kilotunách, z nichž všechny byly důsledkem dopadů asteroidů. To ukazuje, že dopady asteroidů NEJSOU vzácné – nýbrž že ve skutečnosti jsou 3-10 krát běžnější, než jsme si dosud mysleli. Skutečnost, že žádný z dopadů asteroidů ukázaných na tomto videu nebyl zjištěn dopředu, je důkazem, že tím jediným, co brání katastrofě od asteroidu o rozměrech, že ‚zabije město‘, je slepá šťastná náhoda. Cílem mise B612 Sentinel je hledat a sledovat asteroidy desítky let před tím, než zasáhnou Zemi, což nám umožní je snadno odklonit.“ [/quote]
Nadace B612 Foundation v partnerství s Ball Aerospace postaví, spustí a bude provozovat infračervený kosmický teleskop, aby hledal a sledoval stovky tisíc ohrožujících asteroidů, které nelze sledovat současnými teleskopy. Viz pager mize zde. Tiskové prohlášení si přečtěte zde.
Překlad: Miroslav Pavlíček
Zdroj: wattsupwiththat.com