Mohammed Merah podezřelý ze zabití sedmi lidí před židovskou školou v Toulouse ve Francii zapadá do vzoru zpravodajských spolupracovníků z Al-Káidy. Podle BBC ho francouzské úřady už měly na radaru, protože provedl návštěvu Afghánistánu a do „bašty militantů“ ve Waziristánu v Pákistánu. Ještě konkrétněji si Meraha vedla francouzská zpravodajská služba DCRI „už roky“, jak tvrdí Claudie Gueant, ministr vnitra. Merah je francouzský občan alžírského původu zatčený 19. prosince 2007 a odsouzený na tři roky do vězení za kladení bomb v jihoafghánské provincii Kandahár. V dubnu 2011 Spojené státy přiznaly, že v Afghánistánu provozovaly tajné vojenské vězení, kde jsou drženi podezřelí z terorismu a vyslýcháni bez vznesených obvinění.

Notorické známé zádržné středisko na letecké základně Bagram provozuje Spojené velitelství speciálních operací a DIA čili Defense counterintelligence (Obranná kontrarozvědka) a Human Inteligence Center (DCHC) – Středisko lidského zpravodajství.

DCHC „budou odpovídat za rozvoj ‚ofenzivních operací kontrarozvědky‘ … za schopnost ministerstva obrany, do níž se mohou zahrnout snahy o infiltraci do zpravodajských aktivit vedených proti silám US a jejich klamání,“ ohlásily v roce 2008  Secrecy News poté, co vláda oznámila vytvoření DCHC.

Pentagon a CIA se specializují na tvorbu teroristů jako součást doktríny tzv. skrytých a nekonvenčních válek, jež má tradici už od konce druhé světové války (viz Michael McClintock  Nástroje státnictví: USA gerilové válčení, proti povstalecký a protiteroristický boj 1940-1990, kde to lze projít do hloubky).

Ač to korporátní média téměř ignorují, je všeobecně známým faktem, že to, co je nyní známo jako Al-Káida, vytvořila CIA spolu s pákistánským zpravodajstvím ze zbytků afghánských múdžahídů, co se v Afghánistánu zapojili do té  války za tři miliardy dolarů zaplacené CIA proti Sovětskému svazu.

Byl to tzv. Safari-klub – organizovaný CIA a se spoluúčastí zpravodajských služeb Francie, Egypta, Saúdské Arábie, Maroka a (za dob šáha) Iránu, v důsledku čehož vzrostla z velké části uměle vyrobená hrozba mezinárodního terorismu ještě před CIA vyfabrikovanou válkou v Afghánistánu a během ní (viz Peter Dale Scott,  Rozpoutání války USA s terorem: CIA, 11.9, Afghánistán a Střední Asie).

Zpravodajské služby se specializovaly na skrytou a i neskrytou tvorbu teroristů, jichž se pak používá, aby poskytli cynické záminky k rozpoutání vojenských intervencí po celém světě a rovněž k zajištění záminek k budování a rozšiřování domácího dohledu policejním státem.

Učebnicovou ukázkou tohoto procesu je vánoční svátek 2009, to fiasko s nositelem bomby pod prádlem, který byl následně odhalen  jako případ útoku pod falešnou vlajkou a byl využit k protlačení instalace nebezpečných svlékacích skenerů emitujících radiaci na letištích v USA.

Skutečnost, že Mohammed Merah byl ve vazbě spojeného velitelství speciálních operací v Afghánistánu – a jeho údajný útěk z vězení Sarposa, který měl uspořádat Taliban (také  další výtvor CIA a pákistánské ISI) – určitě do útoků ve Francii vnáší otázky, zrovna když budou za chvilku národní volby.

The Telegraph hlásí, že tyto útoky údajně s Al-Káidou spojeného Meraha budou hrát roli při volební kampani kandidáta Národní fronty Marine Le Pena, který se nejspíše nikdy prezidentem Francie nestane.

To však Nicolasi Sarkozymu poskytlo záminku, aby jižní část země uvedl do stavu ohrožení a zrušil tak kampaně prezidentských protikandidátů. Sarkozy tímto z oněch teroristických útoků těží a hraje roli silného vůdce během národní krize.

„Z krátkodobého hlediska tohle určitě Nicolasi Sarkozymu přinese prospěch. Velice rychle převzal vedení. Přihrnul se na scénu. Suspendoval svou kampaň. Mluví jako prezident republiky,“  píše Gavin Hewitt pro BBC.

Kurt Nimmo

 

Zdroj: www.globalresearch.ca