Globální vkladatelé, kteří svěřili své národní úspory Federálním rezervám a americké vládě, vždy předpokládali, že na požádání, když řeknou Fedu, že chtějí repatriovat svou držbu, tak ten jednoduše otevře trezorové sklepení, sebere řečená aktiva a pošle je zpátky tam, kam patří. To je přesně to, co Němci očekávali, že se stane, když tato země loni Federální rezervy požádala o návrat asi tak pětiny svých zlatých rezerv. Bylo to ale tehdy, když situace začala být opravdu ošidná. Fed oznámil, že německé zlato se vrátí… ale potrvá to sedm let, než se dostane zpět domů.
Nad reakcí na německý požadavek kroutil hlavou celý svět a vyvolal obavy, že Federální rezervy své zlaté držby prohýřily. Tohle ale není jediná červená kontrolka, kterou to rozsvítilo. Tlak veřejnosti dosáhl takové úrovně, že Fed byl nucen podniknout kroky k udržení důvěry ve své operace, a tak s dodávkami zlata do Německa začal. Akorát, že se ukázalo, že to zlato, které poslali zpět Bundesbance, nebylo ve skutečnosti to německé zlato. Nebylo na něm žádné z původních sériových čísel, nemělo žádné puncovní značky a bylo údajně zrovna krátce před tím přetaveno.
Důsledkem byl velký randál a ten postihl samotné jádro toho problému, kterému dnes Amerika čelí. Celý ten systém tak, jak existuje, je jen jeden velký papírový IOU.
V tom interview, které člověk musí vidět, ve Future Money Trends s CEO Jefferson Financial Brienem Lundenem se vrhá světlo na německé zlato a na to, co se ve Fedu děje a co, zrovna teď centrální banky dělají. Brien se rovněž podělil o své myšlenky o tom, kam dnes dospěl trh se zlatem, co očekává v nadcházejících letech, jelikož dodávky zlata se škrtí, jak těžní společnosti jako Brazil Resources využívají výhod současného prostředí, a jak na zlatě v nadcházejících letech vydělávat.
[quote align="center" color="#999999"]
Co se týče odpovědi, že to potrvá sedm let, než vám to zlato vrátí, je to tak, že takové poslání zlata zpět k vám je zjevným přiznáním, že tam to zlato prostě není.
…
Ano, je to přiznání toho, že ty německé rezervy tam prostě ve sklepě neleží v té samé formě, v jaké tam byly po WWII poslány. Nejsou to ty původní Zlaté pruty centrální banky s těmi samými sériovými čísly atd. Je to přiznání, že mezi tím v určitém okamžiku tohle zlato použili jiným způsobem.
…
Takže tím malým špinavým tajemstvím tady je to, že významná část zlatých rezerv centrálních bank, včetně té USA, teď už neexistuje ve formě původních prutů. Ve skutečnosti existují jen jako IOU, papírové IOU, od těch samých bank, které v roce 2008 Federální rezervy vykoupily z dluhů.
Takže to zlato tam není, a tím tajemstvím, které ukrývají, je to, že ho vyměnili za IOU, a je důležité, že tato IOU jsou na zlato, které bylo zapůjčeno za mnohem nižší ceny. [/quote]
Fed svými nedávnými akcemi v podstatě přiznal, že to zlato uložené v jejich sklepeních tam ve skutečnosti není. Zrovna tak, jako odmítá naše vláda být otevřeně transparentní k Americkému lidu, tak i Fed odolával všem voláním po otevření jeho účetnictví (a trezorů) pro nestranné účetní třetích stran k provedení auditu.
Vypadá to, že celý ten systém teď funguje na IOU. Ať už jsou to spotřebitelské banky, Fed nebo americká vláda, všechny ty směňované americké dolary nejsou nic jiného než bezcenné kusy papíru, protože vzhledem k té absenci transparentnosti ve Fedu musíme předpokládat, že ta fyzická aktiva, kterými jsou údajně ty měny podložené, byla už dávno utracena.
Mýlíme se, když vznášíme tuhle domněnku?
Kdybyste si uložili nějaké nouzové peníze u kamaráda, který by slíbil, že vám je dá zpět, až o ně požádáte, a pak, když byste požádali, tak by vám řekl, že to bude až za pár let, kdy ty prachy dostanete, co byste si asi mysleli? Že má váš kamarád zrovna teď ty peníze u sebe, nebo že je použil k jiným účelům a ve skutečnosti opravdu neví, kdy přesně jich bude mít dost k dispozici, aby je vrátil?
Celá naše spotřebitelská ekonomika, stejně jako kreditní ocenění našeho národa spočívá na důvěře. Trvalo to desítky let pro Ameriku vydobýt postavení, v němž našim monetárním záležitostem a službám mezinárodní komunita důvěřuje. Trvalo jen pár let, a ta důvěra byla ztracena.
Tak teď už je jen otázkou času, kdy naši věřitelé a globální investoři z celé té záležitosti vytáhnou špunt.
Překlad: Miroslav Pavlíček
Zdroj: shtfplan.com