Válkou znaveným ‚skutečným‘ Američanům se zřejmě (pro jednou) dostává sluchu u jejich reprezentantů. Poselství jako „nezastavíte válku, když se do ní zapletete a bude více střílet,“ a „jakmile začnete střílet rakety, může se stát cokoliv,“ zjevně pohnulo jak zarytými Republikány tea-party, tak nejvíce protiválečnými Demokraty, aby se zdrželi postoje Boehnera a Pelosi. Jak hlásí Bloomberg, pouze 20 členů (čili 5%) Sněmovny veřejně podporuje vojenský úder. Proti němu je 68 zákonodárců (v nepohodlné alianci Demokratů s Republikány), kteří aktivně oponují úderu. 350 členů Sněmovny je ‚nerozhodnutých‘ s tím, že 217 je jich zapotřebí, aby se to odhlasovalo či zamítlo. S tím, že v Senátu je zapotřebí 60 hlasů, ale Obama může v současnosti počítat jen s 20 ‚potvrzenými‘ ano. Obamův problém vychází ze skutečnosti, že dokopat členy do řady je teď těžké, když Obamovu naléhání vzdoruje příliš mnoho odlišných proudů.


Od Bloomberg,

[quote align="center" color="#999999"]

Normálně je následují ale… Mluvčí Republikánů v US Sněmovně John Boehner a vůdkyně Demokratů Nancy Pelosi hlasovali stejně v posledních třech letech přesně pětkrát. Sněmovna pak pokaždé následovala jejich vedení.

Když ale přijde na Sýrii, tak by se to mohlo změnit. Boehner a Pelosi jsou mezi asi 20 členy – čili mezi asi 5 procenty Sněmovny – kteří veřejně až dosud vojenský úder podporovali.

Někteří si myslí, že to vůbec není věc USA, aby intervenovali do Syrské občanské války, ať už jsou údery jakkoliv omezené, což je hledisko představované favoritem Tea Party republikánským senátorem Randem Paulem z Kentucky… „Tohle není naše odpovědnost,“ řekl v interview tomuto opatření oponující floridský liberálně Demokratický reprezentant Alan Grayson. „Až dosud nedošlo k jediné americké oběti v Syrské občanské válce, a rád bych to udržel, aby to tak zůstalo.“

Další včetně Demokratů z černošských frakcí Kongresu jsou rozštěpeni mezi loajalitou k prezidentovi a jejich přirozenými protiválečnými sklony…

Jedním z nejjasnějších signálů je zdráhavost členů černošské frakce v Kongresu, kteří vždy typicky válce oponovali, ovšem nechtějí podtrhnout prvního černého prezidenta země… „Lidé jsou v mém obvodu už válkou znavení,“ řekl Cleaver v interview. „Odpovědí z mého okrsku je rozhodné ne.“

Další si prostě nemyslí, že Obamův plán na omezený útok by snad Assada odstrašil… „Jakmile začnete střílet rakety, tak už se může stát cokoliv,“ řekl Amash, podruhé zvolený zákonodárce, který této rezoluci oponuje.

Nebo snad chcete, aby Obama ještě nuceněji protlačoval anti-Assadovské rebely s ještě více zbraněmi a ještě těžšími?

Někteří jako senátor Marco Rubio z Floridy říká, že Obamovo volání po akci je příliš malé a příliš pozdní.[/quote]

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com