Vůbec to nevypadá, že svět bere vážně omezení jaderné hrozby. Podle Michela Chossudovsky, ředitele Centra pro výzkum a globalizaci a profesora ekonomie na Univerzitě v Otawa, mnozí věří, že skutečná hrozba stupňování nepřátelských akcí v KLDR – a následně ve světě – nepochází ze Severní Koreje, ale od samotných Spojených států. „Jen před několika týdny vyšlo najevo, že Pentagon zavedl tzv. scénář, který měl vystupňovat napětí se Severní Koreou. Je to však třeba chápat v historickém kontextu, protože hrozby již probíhají více než půl století, čili od konce korejské války.““
Chossudovsky dodal, že to vůbec nevypadá, že svět bere vážně své záměry na omezení jaderné hrozby, například:
[quote align="center" color="#999999"]
„Při pohledu na americkou jadernou doktrínu je vidět, že za 32 miliard dolarů byly zrenovovány jaderné zbraně, to se však dá těžko potvrdit z hlavních médií. Za 10 miliard dolarů byla provedena renovace taktických jaderných zbraní, které mohou být vypuštěny z bombardérů B-2, které jsou v současnosti nasazeny. A pak je tu rozhodnutí senátu, které říká, že jaderné zbraně jsou neškodné pro okolní civilní obyvatelstvo a mohou být použity jen v konvenčním bojišti.“[/quote]
Jaká taktika by měla být zavedena, aby došlo k odvrácení současné krize?
„Chossudovsky řekl, že vidí cestu ven, jen pokud se lidé po celém světě, hlavně v západních zemích uvědomí, že Spojené státy a NATO jsou hrozbou pro globální bezpečnost, a pokud chtějí vést preventivní jaderné války v jakékoliv zemi na světě, tak je to jen předehra ke globální válce.“
Další články k tématu:
- Ruští experti: KLDR blafuje
- Francie vyzvala Čínu, aby zasáhla na Korejském poloostrově
- Severní Korea varuje, že může být rozpoutána totální válka
Zdroj: rt.com