Jedovatá látka z kauzy Skripalových byla patentována v USA
18. dubna 2018 Redakce AC24 Ze světa 4935 0
thumbnail
Zástupce RF v OPCW Alexandr Šulgin prohlásil, že látka, kterou podle tvrzení britské strany byli otráveni v Salisbury Sergej a Julia Skripalovi, byla vyrobena a patentována v USA jako chemická zbraň. Během středečního jednání výkonné rady OPCW v Haagu Šulgin ukázal účastníkům jednání dokument úřadu pro patenty a obchodní značky USA (United States Patent and Trademark Office) z 1. prosince roku 2015.

 

 

Podle Šulginových slov se úřad v minulosti obracel na příslušný ruský úřad, který má na starosti patenty, s prosbou o „prověření patentovatelnosti vynálezu, jehož autorem je americký vědecký pracovník T. Rubin".

V dokumentu se jedná o vynález zvláštní kulky s nádržkou pro jedovatou látku.

„Princip fungování kulky je založen na vybavení dvěma komponenty, které spolupůsobí při střelbě. Toto se dá vyčíst v oficiálním americkém dokumentu na stránce 11: „Minimálně jednou z aktivních substancí, které mohou být zavedeny do této kulky, mohou být podle výběru následující nervové agenty (nerve agents) včetně tabunu, sarinu, somanu, cyklosarinu, VG, VM, VR, VX a — pozor! — agenty patřící k typu Novičok (A-234 —poz.red.)", oznámil Šulgin. Podle jeho názoru žádost o patent potvrzuje, že v USA se patentovaly látky typu A-234. [quote align="center" color="#999999"]

„Jinými slovy tento dokument potvrzuje, že ve Spojených státech nervově-paralytické látky typu Novičok (A-234) se nejen vyráběly, ale dokonce byly patentovány jako chemická zbraň.

Přičemž to nebylo až tak dávno, ale pouze před několika lety — patent je datován 1. prosincem roku 2015", dodal Šulgin.[/quote]

Podle jeho slov ve vyhledávači elektronického zdroje google.patents.com podle klíčového slova „Novichok" lze najít přes 140 patentů vydaných v USA, „spojených s použitím a ochranou před jedovatou látkou A-234.

Zdroj: snews.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor