Akcie Boeingu se propadají poté, co Rusko pohrozilo zastavením exportu titanu
15. dubna 2018 Redakce AC24 Ze světa 8364 0
thumbnail
Aktualizace: Vypadá to, že lidé konečně už začali tyto zprávy číst a akcie Boeingu se hroutí… Ruský náměstek premiéra řekl, že rozhodnutí o protiopatřeních vůči USA budou přijata poté, co zanalyzují plný dopad amerických sankcí na Rusko. * * *

 

 

Jak jsme to rozvedli před dvěma hodinami, kdy jsme se zmínili, že minulý týden jsme zdůrazňovali, že Čína má proti USA, aby vzdorovala jejich agresi, čtyři ‚zbraně‘(rozprodat americký dluh, devalvovat yuan, zaútočit na dominanci petrodolaru a omezit prodeje vzácných kovů).

Ač je to Čína, kdo produkuje 92% vzácných kovů na zemi, tak mezi jejich klíčové dodavatele patří i Rusko.

A teď to vypadá, že Rusko čte z toho samého scénáře, jak hlásí RT, tak Rada Ruské federace hledá jaká proti-opatření přijmout proti USA, přičemž by k nim mohl patřit zákaz exportu titanových součástí pro leteckého obra Boeing, tvrdí ruský senátor Sergej Rjabuchin.

„Mezi vzácnými kovy, které Rusko dodává do Spojených států, patří titan, který je nezbytný v technologickém cyklu výroby Boeingů,“ řekl Rjabuchin RIA Novosti.

Loni se 40 procent ruských titanových součástek prodalo Boeingu a 60 procent jeho evropskému rivalovi Airbus, řekl mluvčí ruské korporace Rostec.

Rusko by rovněž mohlo zakázat dodávky motorů RD-180 využívaných NASA a Pentagonem, řekl tento senátor.

„Tyto raketové motory nevyužívá jen NASA, ale ve svých satelitech i Pentagon. To znamená, že USA těchto raketových motorů využívají k vynášení svých vojenských satelitů,“ řekl.

V pátek oznámili ruští poslanci nadcházející reakci na americké sankce uvalené minulý týden. Podle místo-mluvčího Státní dumy Ivana Mělnikova bude k ruské odpovědi patřit i ukončení spolupráce s USA v jaderném průmyslu, stavbě letadel a aerokosmických prostředků.

„Rusko dovede USA ‚pozlobit‘ tím, že zastaví nebo silně omezí spolupráci ve vesmíru nebo zastaví dodávky součástek pro letouny Boeing a skoncuje s dodávkami titanu,“ řekl šéf-analytik TeleTrade Petr Puškarev.

Rusko může rovněž omezit dodávky léků, tabáku a alkoholu ze Spojených států.

Tak to vypadá, že obchodní války právě začínají být globální.

Zdroj: zerohedge.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor