Nezávislá švýcarská laboratoř říká, že k otravě Skripala byla použita „látka BZ“, kterou vyráběli v Americe a Británii, ne v Rusku
15. dubna 2018 Redakce AC24 Ze světa 5711 0
thumbnail
Má pro to někdo vysvětlení, nebo už syrskými nálety tak odvedli pozornost občanstva od reality obklopující otravu Skripala, že to nikoho nezajímá? ... Pamatujete, jak nám politici (nikoliv vědci) tvrdli, že při pokusu o zavraždění Sklipalů byla použita nervově paralytická látka Novičok vyráběná v Rusku?

 

 

Pamatujete na těch 50 otázek, které jsme ve dvou svých předchozích článcích publikovali, týkající se skutečností, jaké předestírala Theresa May? Všichni se diví, jak vzhledem k naprosté smrtonosnosti této chemikálie se Skripalové ještě pár hodin i nakažení toulali a pak se ještě o několik dnů později probrali, aniž by měli nějaké chronické následky?

No tyto pochybnosti by šlo dost dobře zodpovědět podle nezávislé švýcarské státní laboratoře ve Spiezu tím, že látka použitá na Sergeje Skripala byla toxin BZ, který se v Rusku nikdy nevyráběl, ale sloužíval v USA, Británii a v dalších státech NATO.

RT referuje o tom, že ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, uváděl výsledky zkoumání vedených švýcarskou chemickou laboratoří, která pracovala se vzorky, které Londýn předal Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW), zjišťující, že bývalý ruský dvojí agent Sergej Skripal a jeho dcera Julia bylo otráveni ochromujícím toxinem známým jako 3-Quinuclidinyl benzilate čili BZ.

Uvedené švýcarské centrum tyto výsledky poslalo OPCW.

Avšak chemický dozorčí orgán OSN se omezil pouze na potvrzení vzorce látky použité k otravě Skripala ve své závěrečné zprávě, aniž by se jakkoliv zmínil o dalších skutečnostech uvedených v tomto švýcarském dokumentu, dodal ruský ministr zahraničí.

Uchýlil se k tvrzení, že Moskva se zeptá OPCW na důvody jeho rozhodnutí nezahrnout žádnou další informaci poskytnutou v její švýcarské zprávě do svých vyjádření.

Podle přípisu je tato švýcarská laboratoř mezinárodně uznávaným centrem nejvyšší kvality v oblasti jaderné, biologické a chemické ochrany a je jedním z pěti center trvale autorizovaných organizací OPCW. [img]https://www.zerohedge.com/sites/default/files/styles/inline_image_desktop/public/inline-images/or-40527_1.jpg[/img]

Ruský ministr zahraničí řekl, že Londýn odmítl zodpovědět „velice konkrétní“ otázky položené Moskvou ohledně tohoto případu ze Salisbury stejně jako poskytnout jakýkoliv hmatatelný důkaz, který by na tento incident vrhl nějaké světlo.

Británie místo toho obvinila Rusko, že nezodpovědělo její vlastní otázky, o čemž dodal, že Londýn ve skutečnosti žádné otázky nekladl, jen chtěl, aby se Moskva přiznala, že tu chemickou látku do Británie převezla ona.

Koho by ale něco z toho zajímalo? Diplomaté už byli posláni domů, Putin už byl srovnáván s Hitlerem a kromě toho, teď vás mají už zajímat rakety v Sýrii, ne?

Zdroj: zerohedge.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor