Dcera Skripala po propuštění z nemocnice poprvé hovořila. Podivný vzkaz do Ruska
12. dubna 2018 Redakce AC24 Ze světa 8939 0
thumbnail
Dcera bývalého ruského dvojitého agenta Sergeje Skripala Julie, která se spolu s otcem stala v anglickém městě Salisbury obětí útoku nervovým plynem, odmítla po propuštění z nemocnice pomoc, kterou jí oficiálně nabídlo ruské velvyslanectví v Británii. Informovala o tom zpravodajská televize Sky News. Podle kanálu měla být Julie propuštěna v pondělí, zdroje však nemohly potvrdit, zda byla skutečně propuštěna.

 

 

Julie Skripalová ve svém prvním prohlášení po propuštění z nemocnice, kde se zotavovala z účinků nervového plynu novičok, uvedla, že nemá zájem využít služeb ruského velvyslanectví a jejím jménem a jménem jejího otce nemá právo hovořit nikdo, pouze oni dva.

Své sestřenici Viktorii, která s ní podle ruské televize Rossija 1 před časem telefonovala, ji Julia poděkovala "za zájem", ale požádala ji, aby za ní nechodila a nepokoušela se ji kontaktovat.

OPCW předala Británii výsledky vyšetřování případu Skripala

Experti z Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) ukončili průzkum okolností otravy v Salisbury bývalého příslušníka ruské rozvědky Sergeje Skripala a jeho dcery Julie, předali svůj posudek Velké Británii a ve čtvrtek ho hodlají zaslat všem členským státům organizace, píše The Daily Mail s odkazem na britské ministerstvo zahraničí.

„V souladu s ustálenou praxí nám předali definitivní verzi zprávy jako státu, který o tuto zprávu požádal," prohlásil zástupce Ministerstva zahraničí Velké Británie.

„Požádali jsme je, aby zítra zaslali tento text členským státům Úmluvy o zákazu chemických zbraní, včetně Ruska, a zveřejnili hlavní závěry, aby si je všichni mohli přečíst ve 12:00 (14:00 moskevského času)," řekl.

Zdroj: is.fi

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor