Zvíře Asad draze zaplatí za chemický útok ve východní Ghútě, hrozí Trump
8. dubna 2018 Redakce AC24 Ze světa 4315 0
thumbnail
Organizátoři chemického útoku ve východní Ghútě draze zaplatí za své činy, prohlásil americký prezident Donald Trump. „Mnoho mrtvých, včetně žen a dětí, v šíleném chemickém útoku v Sýrii, oblast zvěrstev je uzavřena a obklopena syrskou armádou, což znemožňuje přístup vnějšímu světu," napsal Trump na Twitteru.

 

 

Požádal o „okamžité odblokování oblasti", aby obětem byla poskytnuta lékařská pomoc a byly ověřeny důsledky údajného útoku. Americký prezident také kritizoval Rusko a Írán za podporu „zvířete Asada".

Trump také obvinil předchozího amerického prezidenta Barack Obamu, že v roce 2013 na Sýrii nezaútočil, přestože slíbil, že tak učiní, pokud budou použity chemické zbraně. „Kdyby prezident Obama přešel přes svou deklarovanou červenou čáru, syrská katastrofa by skončila dávno a Assad by byl historie," napsal Donald Trump.

Dřívější poradce Bílého domu o bezpečnost a boji proti terorismu, Thomas Bossert uvedl, že Washington zvažuje možnost nového útoku na Sýrii kvůli zprávám o chemickém útoku v Dúmě.

V neděli ředitel ruského Centra pro smíření znesvářených stran v Sýrii, generálmajor Jurij Jevtušenko řekl, že fámy o používání chemických zbraní ve východní Ghútě měly za cíl narušit provoz operace vládních sil, aby stáhli stíhačky Jaiš al-Islam z města Dúma.

Již předtím velitel ruského generálního štábu Valerij Gerasimov oznámil, že bojovnici připravují inscenace chemického útoku ve východní Ghútě, kterou Washington používá jako omluvu pro bombardování Damašku.

Gerasimov varoval, že pokud by byla ruská armáda v oblasti údajného útoku, byly by americké zbraně a jejich nosiče zničeny.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor