Včerejší předpověď se uskutečnila. Údajný chemický útok v Sýrii, počet obětí může přesáhnout stovku, tvrdí Bílé helmy
8. dubna 2018 Redakce AC24 Ze světa 7191 0
thumbnail
Očekává se, že počet obětí údajného sobotního útoku chemickými zbraněmi na syrské město Dúmá, ovládané islamistickými radikály, stoupne "nad stovku", tvrdí Svaz syrských záchranářských organizací (UOSSM). "Mnohé z obětí byly ženy a děti a vykazovaly příznaky shodné se symptomy, jaké jsou při nadýchání se jedovatého plynu," uvedla organizace v neděli ve svém prohlášení.

 

 

Podle organizace Bílé helmy je za to zodpovědná syrská armáda, režim Bašára Asada to však odmítá jako vykonstruované obvinění a uvedla, že militanti z koalice islamistických milici v Dúmá jsou na pokraji porážky a proto šíří takové falešné zprávy.

Americké ministerstvo zahraničí reagovalo tvrzením, že pokud došlo k použití chemikálií při útoku, odpovědné by za to mělo být Rusko.

Včera jsme psali o tom, že nelegitimní oddíly chystají na jihu Sýrie řadu provokací, včetně použití otravných látek, sdělil náčelník ruského Střediska pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii Jurij Jevtušenko. Den D skutečně nastal, to je ale náhodička?

Zdroj: telegraph.co.uk

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor