Indonésie vyhlásila výjimečný stav. Hořící ropná skvrna se rychle šíří
3. dubna 2018 Redakce AC24 Ze světa 3427 0
thumbnail
Indonésie vyhlásila výjimečný stav v souvislosti s ropnou skvrnou, která se šíří u pobřeží ostrova Borneo. Ropa unikla do moře v sobotu a v současnosti pokrývá oblast o rozloze 12 kilometrů čtverečních. Není známo, co skvrnu zapříčinilo. Zpravodajský portál BBC uvádí, že skvrna, která se vznítila, si vyžádala i oběti na životech. Po tom, jak začala hořet, zahynuli čtyři rybáři z přístavního města Balikpapan.
 

 
Loading...

Kromě nich místní lékaři informovali o stovkách lidí, kteří mají problémy s dýcháním, trpí nevolností nebo vracejí.

Jelikož se skvrna nadále šíří, narůstá riziko dalších požárů, uvedli v úterý místní úřady.

Balikpapanský úřad pro životní prostředí varoval místní komunitu, aby se vyhnula aktivitám, "které by mohly vyvolat požár".

Vyhlášení výjimečného stavu umožňuje uvolnění státních zdrojů na pomoc místním úřadům při snahách o zabránění jejímu šíření, jakož i při následných čisticích pracích, píše BBC.

V Balikpapane, který se nachází v provincii Východní Kalimatan, sídlí ropná rafinerie patřící státní společnosti Pertamina.

Ta tvrdí, že ropnou skvrnu nezpůsobilo prasklé podvodní potrubí a odpovědnost za ni odmítá. Jak v sobotu uvedl generální ředitel společnosti pro deník Jakarta Post, skvrnu netvoří surová ropa, ale ropa používaná v lodích.

Rybáři v Balikpapane plánují na středu protesty, přičemž tvrdí, že za únik ropy je odpovědná vláda a zmiňovaná společnost.

Zdroj: bbc.com

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor