Člen gangu zaútočil v soudní síni na svědka psacím perem, byl zastřelen čtyřmi výstřely
14. března 2018 Redakce AC24 Ze světa 6094 0
thumbnail
V Salt Lake City během soudního přelíčení obviněný Siale Angilau sebral propisku svému právníkovi a pokusil se napadnout svědka. Dříve než mu stihl ublížit, zástupkyně maršála ho zneškodnila čtyřmi rychlými výstřely, píše Daily Mail. Federální soudce nařídil zveřejnění šokujícího videa, během kterého Siale Angilau (25), člen gangu Crips, který čelil obvinění z vyděračství, seskočil ze židle, popadl pero a rozeběhl se směrem ke svědkovi, který zrovna vypovídal.

 

 

Událost se odehrála v dubnu 2014.

Zástupkyně maršála Jane Doeová okamžitě zasáhla a vystřelila čtyři rychlé rány ze své služební zbraně. Svědek, který byl členem stejného gangu, nebyl zraněn, ale Angilau zemřel v nemocnici. Celý incident trval 24 vteřin.

Dříve rodina zemřelého podala žalobu proti Doeové, kterou obviňovala z nepřiměřeného použití síly. Podle rodiny maršálka použila zbraň, když svědek, který ovšem byl spoutaný, uskočil a Angilau podle nich již nepředstavoval žádnou hrozbu. Podle nich po prvním výstřelu Angilau již ležel na zemi a další tři již byly proto zbytečné.

Soudce John Dowdell nařídil zveřejnění videa poté, co odmítl žaloby Angilauvy rodiny.

Zdroj: snews.com.au

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor