Vatikán se snaží „změnit povídačku“ o imigraci se zdůrazněním jejích pozitiv
13. března 2018 Redakce AC24 Ze světa 3018 0
thumbnail
Vatikán usiluje o změnu pohledu lidí na masovou migraci, kdy zdůrazňuje, že pozitivní líčení musí nahradit ta negativní tvrzení, která dominují médiím. Jezuita Otec Michael Czerny, spolu-tajemník vatikánského ministerstva pro migranty a uprchlíky, v projevu k členům Mezinárodní katolické komise pro migraci 7. března řekl, že je třeba, aby církev „změnila líčení“ migrace, protože „pohled veřejnosti je negativní.“

 

 

„Potřebujeme pozitivní líčení,“ řekl Czerny, aby lidé ocenili přínosy migrace, místo aby se vždy soustřeďovali jen na její problémy.

Jak už Breitbar News referoval, „Migrant“ bylo v roce 2017 nejpoužívanějším slovem v novinových titulcích a většina příběhů se týkala příjezdů tisíců migrantů ze Severní Afriky do Itálie, násilností a zločinů migrantů a politických debat ohledně řešení italské migrační krize.

Pro-imigrační, Georgem Sorosem financovaná lobbyistická skupina Carta di Roma lamentovala, že se slovo „migrant“ v titulcích objevilo 2 455 krát k vyvolávání strachu z migrace u lidí z toho, že by měla být přijata. Tato skupina rovněž mimoděk zmínila, že zločinnost výrazně poklesla, jakmile se propadly počty příchodů imigrantů. Tato skupina pracovala na tom, aby u žurnalistů došlo k očištění mluvy od všech odkazů na migranty, které by mohly nést negativní konotaci, včetně výrazů jako „ilegální imigranti.“

V roce 2017 navrhla Carta di Roma seznam tabu výrazů ve vztahu k imigraci, které by měly být z novinářských zpráv vyřazeny, včetně výrazů, které poukazují na etnicitu určitých skupin migrantů nebo jejich ilegální status. Výrazy jako „propašovaní“, „cikáni“, „nomádi“, „mimo společenství“ (tj. ti, co nepochází z Evropské unie) a další byly označovány k vyřazení z používání.

Dokonce i přesné výrazy jako „Albánci“, „Maghrebiánci“ a „Číňané“ se měly vyloučit z novinových zprávy, dožadovala se tato asociace, protože dnes už tyto výrazy „nejsou neutrální.“ Tato skupina rovněž trvá na tom, že etnický původ pachatelů zločinů by se ve zprávách neměl uvádět, aby se snad nevytvářely asociace mezi migranty a pachatelstvím.

O „islámských extremistech“ se mělo mluvit prostě jen jako o „extrémistech“, vyhlašovala jejich směrnice, aby se zamezilo podněcování předsudků vůči muslimům.

Otec Czerny tento týden v rozhovoru s Katolickou tiskovou agenturou řekl, že existuje přirozená tendence dělat z migrantů a z lidí, kteří se od nás liší, obětní beránky, zvláště trpíme-li politickými, sociálními a ekonomickými nepokoji.

Ty převažující negativní povídačky o záležitosti migrace nemají nic společného se skutečností, že právě migranti a uprchlíci moderní společnosti „nesmírně obohatili“, tvrdil Czerny, ale také projevil své „zklamání z nemístného chování našich vůdců.“

Z migrantů a z uprchlíků „se dělají obětní beránci,“ řekl. „Takže si myslím, že povídáním pravdy a vyprávěním pozitivních příběhů vede cesta k naději, že se ta povídačka o nich může zvrátit.“

V italských všeobecných volbách minulý týden se z imigrace stalo téma v popředí a v těžišti všeho, kdy předvolební průzkumy neustále tento problém umisťovaly mezi ty podle mínění voličů nejdůležitější.

Tyto volby přinesly solidní vítězství pro strany proti establishmentu, kdy na vrcholu jsou Centro-pravicová koalice a Hnutí 5 hvězd.

Thomas D. Williams

Zdroj: breitbart.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor