Musk odhalil tajemství, jak se vyhnout 3. světové válce
12. března 2018 Redakce AC24 Ze světa 4688 0
thumbnail
Hodiny posledního soudu ukazují za dvě minuty dvanáct. Nikdy nebyl svět tak blízko světové válce. Podle Muska lidská civilizace musí nutně založit kolonie mimo naši planetu, aby přežila, píše Newsweek. Podle zakladatele společnosti Space X je hloupé, abychom se nepřipravili na dobu temna, kterou přinese třetí světová válka.
 

[quote align="center" color="#999999"]

„Musíme zajistit, abychom měli pramínky lidské civilizace někde jinde, abychom mohli civilizaci obnovit, až nastane doba temna, kterou bychom možná dokázali zkrátit," prohlásil Musk na konferenci South by Southwest.

„Proto si myslím, že je nutné mít autonomní základnu pokud možno na Marsu, neboť Mars je od Země dostatečně vzdálený… a marťanská základna přežije pravděpodobněji než ta na Měsíci. Ale myslím si, že základna na Měsíci i na Marsu, které by mohly obnovit život tady na Zemi, budou velmi důležité a musíme je postavit ještě před tím, než vypukne třetí světová válka," řekl Musk.

„Pořád se ptám, proč jsme neučinili pokrok a neposlali lidi na Mars, proč jsme nepostavili základnu na Měsíci?" táže se Musk. „Kde jsou ty vesmírné hotely, které nám slibovali?" pokračoval podnikatel.[/quote]

Musk již dříve mluvil o tom, že chce z lidí učinit „multiplanetární druh", což má pomoci zvládnout problém přelidnění a změn klimatu. „Avšak pokud se jeho předpovědi o zhoubné hrozbě ze strany umělé inteligence splní," dodává autor článku Anthony Cuthbertson, „tak nás ani vesmírné základny nezachrání."

Zdroj: newsweek.com

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor