Kosmický teleskop Kepler poslal podivné snímky Země, ta se jeví jako paprsek
12. března 2018 Redakce AC24 Ze světa 5731 0
thumbnail
Obrázek Země, který nám poslal v prosinci 2017, ukazuje naši planetu obalenou do neuvěřitelného světla, spíš jako by to byla supernova. Kosmická laboratoř Kepler totiž obvykle snímá daleko vzdálenější odlesky světla, aby objevila možné planety podobné Zemi.
 

A tak lze vzhledem k blízkosti Země vysvětlit, že ta ohromující vertikální bílá linie vyzařující přímo z planety je jen důsledkem mohutné citlivosti jeho receptorů ke světlu.

Observatoř se drží relativně blízko k Zemi v jejím závěsu a zrcadlí svou oběžnou drahou náš oběh kolem slunce.

Její provozní náklady se odhadují na asi 18 milionů ročně. Její současnou misí je K2, co potrvá do roku 2019, o rok déle, než jí původně mělo vystačit palivo.

Ke Keplerovi se letos mezi hvězdami přidá TESS (Transitin Exoplanet Surveying Satellite – Satelit ke sledování přecházejících exoplanet), která je dost podobná této Observatoři, a ta bude hledat a zkoumat exoplanety v hvězdných soustavách blízkých našemu domovu.

Trvání její mise je stanoveno na dva roky. V roce 2019 odstartuje nový teleskop. James Webb Telescope je mezinárodní observatoří, o které se předpokládá, že bude příštím Hubblových kosmickým teleskopem.

Ta má vícečetné úkoly včetně možné schopnosti sledovat, jak se formují nové galaxie, což je schopnost mimo možnosti současných už v kosmu umístěných teleskopů. I ta bude pokračovat v misi hledání exoplanet a zkoumání různých kosmologických těles.

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor