Naprostý kolaps pro-bruselské opozice v Polsku, podpora vládnoucích konzervativních patriotů letí nahoru
11. března 2018 Redakce AC24 Ze světa 4244 0
thumbnail
Data z průzkumů ukazují, že polská konzervativní patriotická vláda v Polsku ohromně vede před eurofilní opozicí, která se táhne s o 30% slabšími výsledky za ní. Ve Varšavě sídlící průzkumový ústav CBOS zjistil, že ‚centristická‘ Občanská platforma (PO) – tj. strana současného šéfa Evropské rady Donalda Tuska, který v Polsku vedl předchozí vládu – spadla na pouhých 14 procent.
 

Průzkum zjistil, že podpora této establishmentové strany je po propadu o tři procenta oproti předchozímu měsíci na nejnižší úrovni od listopadu 2016, kdy byla v roce 2015 sesazena z vlády poté, co přijala rozkaz Bruselu, aby Polsko vzalo v rámci nového EU režimu kvót tisíce migrantů z třetího světa.

Podpora pro Zákon a spravedlnost (PiS) vyrostla o další jedno procento na 44 procent respondentů vyjadřujících podporu této vládnoucí straně, jež byla první v éře po roce 1989, která si v této zemi vybojovala mandát vládnout sama, a slíbila, že zruší slib PO podřídit se přijímání EU uvalených migrantů.

O třetí místo s 6 procenty podpory se dělí liberální, volný trh vyznávající Moderní strana, a Kukiz 15 – tj. euroskeptická strana založená bývalým rockovým hudebníkem Pawelem Kukizem, který loni obviňoval PiS, že její odpor vůči masové migraci je nedostatečný.

CBOS se tázal mezi 1. březnem a 8. březnem 1092 dospělých, kdy 14 procent řeklo, že nejsou ohledně toho, komu dají ve volbách hlas, rozhodnuti.

Předtím Breitbart London referoval o výzkumu z loňského roku, který zjistil, že mládež v Polsku se s výrazně vyšší četností označuje za pravicové než levicové, kdy se tam o anti-establishmentových stranách říká, že spočívají na ‚radikální pravici‘, která je nejpřitažlivější pro mládež mezi 15-24 lety.

Průzkum zjistil, že mladí Poláci čím dál více zavrhují mainstreamové strany a přiklání se k euroskeptikům, a stranám proti masové migraci jako Kukiz 15, které získávají nejvíce podpory od mladých respondentů.

Virginia Hale

Zdroj: breitbart.com

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor