Svět čeká historické setkání: Trump souhlasil se schůzkou s Kim Čong-unem
9. března 2018 Redakce AC24 Ze světa 2398 0
thumbnail
Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek prohlásil, že v záležitosti Severní Koreje dochází k „skvělému pokroku“. Uvedl to na Twitteru po oznámení, že do konce května se setká s vůdcem Korejské lidově demokratické republiky (KLDR) Kim Čong-unem. Zdůraznil však, že sankce vůči Severní Koreji zůstávají v platnosti, dokud nedojde k dohodě o denuklearizaci.

 

„Kim Čong-un hovořil o denuklearizaci s jihokorejskými představiteli, nejen o zmrazení,“ napsal na Twitteru Trump a dodal, že setkání se severokorejským lídrem se již plánuje.

Zatím není jasné, kde se summit uskuteční. Podle Bílého domu se ještě musí určit „místo a čas“ schůzky.

Agentura DPA připomíná, že pokud k summitu dojde, bude to poprvé, co se americký prezident setká s vůdcem tohoto izolovaného státu.

Podle jihokorejského představitele Kim Čong-un prohlásil, že upustí od jakýchkoliv dalších jaderných a raketových zkoušek.

„Řekl jsem prezidentovi Trumpovi, že severokorejský lídr Kim Čong-un se na našem setkání vyslovil, že je odhodlán k denuklearizaci,“ konstatoval Čong Ji-jong v Bílém domě. Trump tyto informace podle něj ocenil s tím, že se s Kim Čong-unem setká do května s cílem „dosáhnout trvalou denuklerizaci“.

Zdroj: reuters.com 

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor