V Pentagonu odmítli komentovat možnost vojenského útoku na Sýrii
6. března 2018 Redakce AC24 Ze světa 3611 0
thumbnail
Na Ministerstvu obrany USA v pondělí odmítli komentovat informace o projednání plánů nového vojenského útoku na Sýrii v souvislosti s údajným použitím chemických zbraní syrskými vládními vojsky. „Většinou nehovoříme o budoucích vojenských plánech," řekl Sputniku mluvčí tiskové služby Pentagonu Adrian Rankin-Galloway.

 

 

List The Washington Post s odvoláním na zdroje již dříve oznámil, že administrativa prezidenta USA zkoumá varianty nových vojenských opatření vůči syrské vládě.

Podle listu projednal prezident v minulém týdnu možné akce se šéfem prezidentovy administrativy Johnem Kellym, prezidentovým pomocníkem pro národní bezpečnost Herbertem McMasterem a šéfem Pentagonu Jimem Mattisem.

Trump posoudil varianty „potrestání vlády syrského prezidenta Bašára Asada po zprávách o útocích za použití chloru", podotýká list.

Mluvčí Pentagonu Dana Whiteová vyvrátila zprávy o tom, že se Mattis schůzky zúčastnil a podotkla, že „se žádné projednání neuskutečnilo".

Podle slov jiného vysoce postaveného úředníka z administrativy byl Mattis „rozhodně" proti vojenské odpovědi na zprávy o chemických útocích, a McMaster se vyslovil pro.

Podle slov zdroje Trump na schůzce vojenské akce neschválil a úředníci i nadále sledují vývoj situace.

Zdroj: snews.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor