Vědci nazvali zemi, která dokáže přežít zombie apokalypsu
6. března 2018 Redakce AC24 Ze světa 4071 0
thumbnail
Matematici zjistili, že invazi zombie dokáže zastavit pouze takový stát, který má dostatečně silnou armádu. Pro tuto roli se hodí jedině Severní Korea. Informuje o tom online vydání MiceTimes of Asia.

 

 

[quote align="center" color="#999999"]

„Ve zpracovaném modelu jsou tři druhy živých bytostí — agresivní zombie, obyčejní lidé a bojovníci. Podle výpočtů bude zásah armády klíčový pro záchranu lidstva," oznámil Fernando Sato a jeho kolegové z federální univerzity Juiz de Fora v Brazílii.[/quote]

Zombie apokalypsa je jedním z nejpopulárnějších scénářů pro konec světa. Zničení lidstva důsledkem rozšíření nějakého viru nebo bakterie, které promění člověka v hladové zombie. Když takové zombie pokouše člověka, rozšiřuje se tato nákaza dále.

Zkoumání takových fantastických scénářů „konce světa" pomáhá vědcům vyměřit následky vzniku dosud nevyléčitelných nemocí.

V případě zombie invaze jsou bojovníci mnohem účinnější než civilisté, proto dokážou lidstvo zachránit. Pro zničení případné apokalypsy stačí kolem 46 bojovníků na jeden tisíc obyčejných lidí.

Podle názoru matematiků má podobnou armádu pouze KLDR. Ovšem na druhou stranu zlepšení kvality boje armády a vytvoření vakcín proti nákazám může ochránit od zombie jak vojáky, tak i obyčejné obyvatelstvo mnohem účinněji než pouhé zvyšování počtu vojáků.

Zdroj: arxiv.org

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor