USA se pokouší zachránit teroristickou organizaci před porážkou, podezírá ruský ministr zahraničí
6. března 2018 Redakce AC24 Ze světa 3334 0
thumbnail
USA zesilují úsilí zachránit členy Hayat Tahrir al-Sham (dříve Jabhat al-Nusra, tj. syrské pobočky al-Kaidy) před porážkou a uchovat si je pro pozdější potřebu změny režimu v Damašku. Ministr také dodal, že Rusko shromažďuje vršící se množství dat potvrzujících směřování úsilí USA. Také připomněl, že úsilí Syrské arabské armády operující proti této teroristické skupině ve Východní Ghoutě je naprosto legitimní.

 

 

[quote align="center" color="#999999"]

„Západní partneři, zvláště Spojené státy, by si rádi uchovali Frontu al-Nusra, která si teď změnila jméno, neznamená to však, že změnila svou povahu, a uchovali si ji pro případ, že se rozhodnou k návratu k plánu „B“, což je změna režimu v Damašku,“ řekl 5. března ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov po rozhovorech s namibijským ministrem vnějších vztahů a kooperace Neutumbo Nandim Hdaitwahem.[/quote]

Lavrov dodal, že syrská vláda je v současnosti pod tlakem, aby zastavila své vojenské operace i přesto, že jsou zaměřené proti této teroristické skupině, na níž se režim zastavení palby nevztahuje.

Minulý týden Washington Rusko a jeho spojence v Syrském konfliktu obvinil z porušování režimu zastavení palby v Sýrii, kdy tvrdil, že to vedlo k usmrcování civilistů ve Východní Ghoutě.

USA opakovaně vyzývaly Syrskou armádu a její spojence, aby zastavila v této oblasti antiteroristickou operaci. Vypadá to tedy, že Bílý dům nemá nic proti každodenní dělostřelbě na vládou drženou část venkova Damašku od tzv. umírněné opozice, která se shodou okolností skládá z teroristů al-Kaidy.

Zdroj: southfront.org

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor