Trump oznámil smrt ocelářského a hliníkářského průmyslu USA
5. března 2018 Redakce AC24 Ze světa 4632 0
thumbnail
Prezident USA Donald Trump prohlásil, že ocelářský a hliníkářský průmysl v zemi je u konce a nastal čas na změny. „Prohráváme téměř ve všech obchodních smlouvách. Naši přátelé i nepřátelé již několik let využívají svých výhod na úkor USA. Náš ocelářský a hliníkářský průmysl je mrtev. Prosím za prominutí, ale nastal čas na změny!" napsal Trump na Twitteru.

 

 

Donald Trump ve čtvrtek oznámil, že USA zavádí dovozní clo na ocel ve výši 25 % a na hliník 10 %. Clo se bude podle jeho slov platit dlouhodobě. V pátek také prohlásil, že „když země ztrácí několik miliard dolarů při obchodu prakticky s každou zemí, se kterou obchoduje, jsou obchodní války potřebné a dají se snadno vyhrát".

Podle údajů mezinárodní Asociace výrobců oceli vyrobili v USA v roce 2017 81,6 milionů tun oceli, což je více než v letech 2015-2016 (78,9 a 78,5 milionů tun), ale méně než v letech 2011-2014 (přibližně 86-88 milionů tun). Podle těchto údajů jsou USA na pátém místě na světě a zaostávají za Čínou, EU, Japonskem a Indií (Rusko je na šestém místě).

Ve výrobě hliníku obsadily USA podle výsledků z roku 2016 deváté místo.

Zdroj: snews.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor