Kiska chce obměnu vlády, nebo předčasné volby. Nedůvěra ve stát je podle něj obrovská
4. března 2018 Redakce AC24 Ze světa 4643 0
thumbnail
Slovenský prezident Andrej Kiska v mimořádném vystoupení prohlásil, že po vraždě novináře je nedůvěra občanů ve stát obrovská a cestu ven z krize vidí buď v zásadní obměně vlády, nebo v předčasných volbách. Podle prezidenta reakce Ficovy vlády na vraždu novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové byla nedostatečná.

 

 

[quote align="center" color="#999999"]

„Čekal jsem týden, jaké politické kroky vládní většina udělá, aby se pokusila zmírnit napětí a obnovit důvěru," prohlásil Kiska.

„Zdá se však, že žádné řešení se nerýsuje. Někteří rezignovali a slyším úvahy o dalších. Ale nevidím žádný plán vyvést zemi z krize důvěry," uvedl prezident.[/quote]

Ještě dnes Kiska jednal s premiérem Robertem Ficem, ale jak uvedl prezident, „naše vnímání a naše stanoviska jsou zatím rozdílná". V nejbližších dnech se proto chce začít scházet s představiteli politických stran, aby jednal o budoucnosti vlády. Současná krize může být podle něj řešena pouze zásadní reorganizací kabinetu, nebo předčasnými volbami.

„Je to strašná vizitka naší republiky po 25 letech její existence. Něco zlé je pod povrchem, něco zlé je v samých základech našeho státu," prohlásil Kiska. „Jsem připravený zemi touto složitou situací provést," dodal.

Zdroj: snews.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor