Hysterická CNN protlačuje povídačku, že těmito volbami se Itálie vrací k fašismu
4. března 2018 Redakce AC24 Ze světa 4783 0
thumbnail
Americký vysílač CNN tento týden vydal článek historika Andrea Mammoneho tvrdící, že návrat konzervativního bývalého ministerského předsedy Silvia Berlusconiho do italské politiky spolu s populárními stranami zaměřenými proti masové migraci znamená návrat fašismu. Podle Mammoneho politika a rétorika pana Berlusconiho během národní volební kampaně „vedla k legitimizaci krajní pravice“ a dokládá to na vzestupu krajně pravicového hnutí Casapound a krajně pravicové Forza Nuova.

Nedávné průzkumy poukazují, že ta rétorika použitá Silvio Berlusconim, jako sliby deportací 600 000 ilegálních migrantů u voličů rezonovala a jeho strana je spolu s populistickou La Lega favoritem na vítězství nedělních voleb.

Průzkumy však pro ty dvě krajně pravicové strany uváděné Mammonem ukazují jiný příběh. Casapound má podle průměrů posledních 15 průzkumů veřejného mínění kolem 0,8 procenta, což je dost pod potřebným 3 procentním prahem na vstup do parlamentu. Čísla z průzkumů pro Forza Nuova jsou pak tak nízká, že se často ani neuvádí.

Italské všeobecné volby 2018:

Průměr posledních 15 průzkumů:

M5S-EFDD: 27.5%

PD-S&D: 22.8%

FI-EPP: 16.5%

LN-ENF: 13.7%

LeU-S&D: 5.6%

FdI-*: 4.7%

E+-*: 2.6

Ncl-*: 2.3%

PaP-*: 1.3%

CP-*: 1.1%

Verdi-G/EFA, Socialisti-S&D, SVP-EPP: 0.9%

CPI-*: 0.8%

(!) Práh: 3% / pro koalice: 10%

Historik Royal Holloway rovněž uvedl několik nedávných událostí uspořádaných Fondazione Feltrinelli nazvaných „Co je pravice? Co je levice?“ kam pozvali vůdce francouzského Les Patriotes a bývalého viceprezidenta za Front National Floriana Philippota a francouzského nového pravicového filosofa Alaina De Benoista.

Breitbart London měl s panem de Benoistem a panem Philippotem, kteří v současnosti sedí v Evropském parlamentu ve skupině pod předsednictvím bývalého vůdce UKIP Nigela Farage, interview. Žádný z těchto mužů během těchto interview netvrdil, že by šlo o fašisty nebo v tom byla jakákoliv podpora fašismu.

Mammone rovněž opomněl zmínit, že on spolu s krajně levicovým výzkumníkem Georgem Sorosem financovaného institutu Naděje ne nenávist Joe Mulhallem se zapojil do petice za to, aby byl Dr. Benoist z této akce vyloučen. Mammone je příznivcem Mulhalla – také výzkumníka Royal Holloway – na Twitteru.

Krajně levicový institut Naděje ne nenávist bývá popisován jako organizace využívající „špinavých, podloudných, pokleslých bez skrupulózních taktik“ i jedním z jejich bývalých vůdčích konzultantů Danem Hodgesem, který nyní píše pro Telegraph.

V tomto článku to není poprvé, kdy CNN protlačuje názory někoho, kdo je buď spojen s Naděje ne nenávist, nebo i názory přímo této organizace jako takové.

Např. v prosinci pozvali Dr. Mulhalla jako hosta Christiane Amanpour ze CNN, aby mluvil o americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi, který retweetnul několik videí vystavený ch členem Británie v první řadě Jayda Fransenem.

Zdroj: breitbart.com

 
 

 

 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor