Syrská armáda uveřejnila video nočního útěku dětí z východní Ghúty, zatímco ozbrojenci po nich střílejí
4. března 2018 Redakce AC24 Ze světa 5399 0
thumbnail
Syrská armáda předala ruskému Středisku pro usmíření znepřátelených stran video, na kterém se děti z východní Ghúty snaží utéct přes humanitární koridor pod palbou rebelů. Jistý reportér kvůli tomuto příspěvku zalarmoval policii, kdy o ní tvrdil, že se vyjádřila „výhrůžným způsobem“ o chráněné skupině. Tento reportér rovněž předal údaje o její identitě a bydlišti.

 

 

V pátek v noci se dívence a chlapci podařilo utéct z východní Ghúty. S pomocí syrských vojáků se jim podařilo dostat do bezpečí, zatímco ozbrojenci po nich stříleli.

Čtyři humanitární pauzy mezi úterým a pátkem, které organizovalo Rusko, skončily nezdarem. Ozbrojenci nadále brání místním obyvatelům využít humanitární koridory. Obyvatelé během uplynulého týdne volali na nouzovou linku, kterou organizovalo ruské středisko, a uváděli, že jim docházejí potraviny. V oblasti chybí elektřina a plyn.

24. února Rada bezpečnosti jednohlasně schválila rezoluci 2401, která nařizuje všem bojujícím stranám, aby ihned zastavily bojové akce, dodržovaly dlouhodobé humanitární příměří po celé Sýrii a umožnily dodávky humanitární pomoci.

Zdroj: snews.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor