Ningen: Legendární obří humanoid z Antarktidy
3. března 2018 Redakce AC24 Ze světa 11246 0
thumbnail
Přichází zprávy o obrovských bílých stvořeních – údajně až 30 metrů dlouhých, jejichž rysy tváře šokují svým lidským charakterem – která obývají mrazivé vody obklopující Antarktidu. Nikdo s jistotou neví, co jsou zač, ač o nich existují četné teorie a velký počet plavidel tvrdí, že byli svědky, jak se z hlubin vztyčili obrovití humanoidi.

 

 

Ač zprávy o těchto stvořeních přichází už řadu desetiletí, tak v poslední době počet fám o jejich spatření obíhajících po světě začíná být veliký. Všechna tato pozorování hlásí existenci obrovitých humanoidních forem života z ledových vod Antarktidy.

O těchto stvořeních se mluví jako o Ningen (v japonštině 人間, ‚lidská bytost‘) a vždy se říká, že mají tvar jako člověk, často s nohami, pažemi, a dokonce i s pětiprstýma rukama.

Zprávy však mívají různé varianty. Někteří je popisují jako, že mají ploutve nebo ocas jak mořská panna. K těm nejvíce vídaným rysům tváře patří u těchto stvoření oči a ústa, která se běžně popisují jako ve stylu lidí (obrázky lze nalézt nahoře a níže).

To vše vyvolává otázky: Co jsou ta záhadná stvoření označovaná za Ningen zač a zda jsou nadpřirozená?

Ač existuje řada popisů snažících se Ningen vylíčit tak jasně, jak je to jen možné, tak jedním z nejpříznačnějších znaků jsou rozměry Ningen.

Podle četných zpráv dorůstají tato super-masivní bíle zabarvená humanoidní stvoření až 30 metrů.

Skeptici řeknou: „No a co, třeba je to jen nějaká obří ryba?“

Avšak podle zpráv a četných videí vystavených na internetu jsou tyto záhadné bytosti zcela nepodobná jakémukoliv druhu ryby, kterou zadokumentovala moderní zoologie, věda nebo vládní agentura.

Např. v jednom pozorování uvádí členové posádky plavidla cestujícího poblíž Antarktidy, že pozorovali cosi, o čem si původně mysleli, že je ponorka. Avšak když se k ponořenému objektu přiblížili, aby shromáždili více informací, začalo být z nepravidelného tvaru jasné, že ten objekt a jeho ohromující chování, není žádný výrobek. Když se posádka ke stvoření přiblížila, to okamžitě zmizelo v hlubinách, téměř jako by je pozorovalo. Popisy poskytnuté posádkou perfektně sedí s popisy této krypto-životní formy z jiných zdrojů.

Ningenové už byli spatřeni i v jiných oblastech, konkrétně v Tichém a Atlantickém oceánu. Bohužel většina těchto pozorování proběhla v noci, což dokumentaci této záhadné bytosti značně ztěžuje, zrovna tak jako její zachycení na video a vede nás to k závěru, že jsou to převážně noční stvoření. Možná také pronásledují svou kořist, ale ať je to cokoliv, čím se v noci živí, tak to způsobuje těžkosti při odhalování jakéhokoliv vzoru v jejich pohybech nebo zvycích.

Tak jaké informace máme o tom, čím by tato stvoření mohla být?

Mnozí skeptici považují existenci Nengenů jen za ohromnou moderní „městskou legendu“ i přes četná očitá svědectví. Hodně z těch raných informací o Ningen se táhle k sériím příspěvkům na internetu v komunitě „2channel“, kde jeden člen popsal, jak viděl ohromné humanoidní stvoření, když sloužil na vládním výzkumném plavidle. Během tohoto pozorování se jedna z těch bytostí vynořila nad hladinu a pak se k plavidlu přiblížila ještě z hloubky, ač na něj nijak nezaútočila a rychle zmizela.

Toto téma rychle přilákalo pozornost čtenářů mimo tato fóra. To vedlo k tomu, že Ningen začaly být populární v komunitě paranormálního výzkumu jako celku.

Existuje o nich několik teorií nabízených skeptiky, včetně toho, že jsou to albíni velryb, nějaký druh dosud neznámého druhu obrovitého vodního, nikoliv lidského, opa, nové druhy obrovitých rejnoků, mořský lenochod, někteří dokonce argumentují, že by to mohly být neznámé druhy mimozemšťanů a někteří nábožensky založení pozorovatelé věří, že by to mohl být démon nebo obr tak, jak je popisuje Bible. Je však těžké uvěřit, že by tak obrovité zvíře mohlo zůstat neobjeveno tak dlouho.

Zdroj: dtv.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor