Militanti zneužili příměří ve východní Ghoutě, aby zahájili ofenzivu proti vládním silám
27. února 2018 Redakce AC24 Ze světa 8126 0
thumbnail
Skupiny militantů operujících ve Východní Ghoutě rozvrátili první pětihodinové zastavení palby v tomto regionu a místo toho jej zneužili k zahájení ofenzivy proti vládním silám, uvedlo 27. února ruské Centrum pro usmíření (RCR). „Během humanitární přestávky pokračovaly ozbrojené skupiny militantů v útocích proti pozicím vládních sil v blízkosti sídlišť Khazram a Nawabiya a po 13 hodině zahájili ofenzivu proti dalším místům.

 

 

Tyto aktivity doprovázela intenzivní dělostřelba i střelba z malých zbraní,“ řekl médiím šéf RCR generálmajor Jurij Jevtušenko.

„Militanti nedovolili nikomu odejít,“ řekl, aby zdůraznil, jak je vojenská situace v poli „komplikovaná“.

Podle generálmajora Jevtušenka vedli militanti dělostřelbu každých asi 30 minut během humanitární přestávky. Vyzval tyto militantní skupiny, aby dodržovaly zastavení palby a nebránili lidem v odchodu do bezpečných oblastí.

Denní humanitární přestávky ve Východní Ghoutě vyhlásilo ruské ministerstvo obrany 26. února. K první takové přestávce došlo 27. února. Cílem těchto snah je umožnit, aby se z oblasti bojů evakuovalo tolik civilistů, kolik je jen možné.

Minulý týden zahájila Syrská arabská armáda se svými spojenci vojenskou operaci proti militantům operujícím ve Východní Ghoutě.

Zdejší článek o operaci ve Východní Ghoutě: https://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12250-syrska-armada-operace-ghouta

Fotky humanitárního koridoru otevřeného vládními silami pro civilisty ve Východní Ghoutě:

Zdroj: southfront.org

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor