Vatikán spouští kurz exorcismu k boji proti vzestupu posedlostí démony
27. února 2018 Redakce AC24 Ze světa 4090 0
thumbnail
Vatikán zahajuje výcvikové kurzy exorcismu pro italské kněžstvo, aby jím pomohl uspokojit narůstající poptávku po vymýtání zlých duchů. Sicilský kněz Benigno Palilla, který je sám exorcistou, řekl, že poptávka po vymýtání posedlostí démony se v poslední době ztrojnásobila.

 

 

Tento kněz řekl Vatikánskému rádiu, že počet případů exorcismu vystoupal na skoro 500 000 každý rok. Palilla připisuje tento nárůstu lidem snažícím se číst tarot a nabýt psychických schopností. „Když to se páchá, tak se otvírají dveře pro démony a pro posedlost,“ řekl. Uznal však, že ne všechny ty případy jsou spojené s posedlostí démony a že některé byly ve skutečnosti důsledkem psychologických či spirituálních problémů.

Trh okultismu v Itálii podle zprávy o spotřebitelské poptávce za rok 2017 zažívá boom, když ta tvrdí, že se každoročně 13 milionů lidí obrací psychické léčitele a pseudoléčitele. Nezaměstnanost, ekonomické problémy a nejistota ohledně budoucnosti přitom patří mezi hlavní důvody vyhledávání těchto služeb, uvádí tato zpráva.

Podle Palilla by exorcisté samoukové mohli narazit na problémy, a tak měl být ten program k vyučení vymýtačem podobný tomu, jaké je to v ostatních profesích, pro nové kněží přínosný, když jim pomůže spolupracovat s experty v této oblasti.

Avšak zájem o provádění exorcismu mezi mladším kněžstvem spíš slábne. Mnoho z nich z toho mají strach a nemají zájem trávit čas v komorách bez oken předčítáním vymýtacích ritů, řekl v roce 2016 sezónní exorcista páter Vincenzo Taraborelli.

Počátkem letošního roku renomovaný irský exorcista a kněz vyzýval Katolickou církev, aby jmenovala více exorcistů.

Toto školení proběhne na Sicílii a bude se soustřeďovat na sekty spojené se Satanismem. Mezitím v dubnu proběhne v Římě mezinárodní konference o exorcismu, aby prodiskutovala, jak postupovat dál v současném klimatu, kdy mnoho křesťanů v existenci ďábla nebo v posedlost nevěří.

Posedlost démony je v Katolické církvi přijímanou vírou. Papež František dal v roce 2014 své požehnání Mezinárodní asociaci exorcistů, čímž oficiálně exorcismus uznal podle kanonického práva.

Papež František o ďáblovi mluví často, přičemž trvá na tom, že ten je reálný a musí se s ním bojovat. Tento pontifik, který práci exorcistů pochválil, říká, že současná generace „byla vedena vírou, že ďábel je mýtus, jen obrázek, představa, představa zla. Ale on ďábel existuje a my s ním musíme bojovat.“

Zdroj: vaticannews.va

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor