BBC vyhlašuje populismus za vskutku děsivý a dokazuje to i na Brexitu a Trumpovi
27. února 2018 Redakce AC24 Ze světa 2284 0
thumbnail
Toto video od BBC Ideas tvrdí, že „nadšení populistických politiků může být vskutku hrůzostrašné“ a předvádí to i na odhlasování Brexitu a zvolení Donalda Trumpa prezidentem. Toto video vysvětluje, že „označení za populistu je vždy zahanbující a nikdo nechce, aby se mu tak říkalo,“ kdy tvrdí, že „většina populistických vůdců by radši, aby je označovali za inspirátory hnutí zdola.
 

„Skutečná politická debata obsahuje zdůvodňování, vědu, důkazy, řešení problémů a argumentaci. Svobodu slova a svobodu tisku, které jsou pro ni důležité,“ říká vypravěč.

„Populisté na rozdíl od ní milují podněcování srdcí k nadšení jen povídáním, kterému nelze uznat, že by se vyznačovalo zdůvodňováním, důkazy a argumenty, a s chutí rozdělují svět na ‚nás‘ a ‚je‘.“

Toto video BBC vysvětluje, že populismus není vůbec nový, že toto je jeho stručná historie, kdy způsobil skoro všechno zlo novověku.

„Populisté mají sklon zatracovat žurnalisty, elity a cizince, uchylovat se ke konspiračním teoriím o tom, proč svět není takový, jakým by ho chtěli,“ říká.

„Nadšení populistických politiků může být opravdu hrůzostrašné,“ pokračují vypravěči, kdy uvádí Francouzskou revoluci a filosofa Jean-Jacques Rouseaua s jeho nucením občanů, aby byli svobodní, jako „děsivé varování před tím, kam nadšený populismus může až zajít.“

Nedávná zpráva levicového Institutu Tonyho Blaira tvrdila, že „populismus se v Evropě vzmáhá“ a ještě zdaleka nedosáhl svého vrcholu, což je tou nejvážnější hrozbou, jaké evropský řád čelí od konce Studené války.

Přestože je BBC státem financovaným, veřejnoprávním a tudíž nominálně nezaujatým vysílačem, tak např. toto video poskytuje další očividnou ilustraci, že obecné politické stanovisko BBC doložené i nesčetnými jejich reportážemi je silně zaujaté v mnoha tématech jako Evropská unie nebo prezidentství Donalda Trumpa.

Zdroj: breitbart.comm

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor