Pro bílé nemá smysl, aby se hlásili: Kanadská univerzita vylučuje bílé z pozic vyššího managementu
19. února 2018 Redakce AC24 Ze světa 4226 0
thumbnail
Dalhouse University sídlící v kanadském městě Halifax, Nova Scotia, oznámila, že k obsazení pozic vyššího managementu hledá jen „rasově zřetelné a původně domorodé kandidáty“, aby tak povzbudila ke zvýšení diverzity. Univerzita vystavila email oznamující, že se uvolnilo místo vice-probošta pro studentské záležitosti, které dosud zastával Dr. Arig al Shaibah, který je rovněž ze zřetelné menšiny.
 

Pro bílé nemá smysl, aby se hlásili: Kanadská univerzita vylučuje bílé z pozic vyššího managementu

Proboštka a akademická viceprezidentka Carolyn Watters, která tento email napsala, tvrdila, že tento krok je kvůli zvýšení reprezentace „nedostatečně zastoupených skupin,“ hlásí CBC.

„Při zachování našich principů rovnosti při zaměstnávání a s přihlédnutím k záměru zvýšit zastoupení nedostatečně zastoupených skupin v Dalhousie bude tohoto hledání nového vice-probošta pro studentské záležitosti tentokrát omezeno jen na rasově zřetelné osoby a lidi z domorodých amerických etnik,“ napsala Watters.

Prezidentka studentské unie v Dalhousie Amina Abawajy, která s vice-proboštem spolupracuje a je ve výběrové komisi, a také pochází z menšiny s muslimským původem, řekla: „Když přijdou na pořad otázky speciální rovnosti, diverzity a inkluze, tak je to vždy ohromné, když nemusíme vysvětlovat, odkud pocházím nebo odkud pochází tito studenti – abychom opravdu věděli, že tato osoba opravdu chápe, jak je vzájemně provázaný útlak a různé formy útlaku a jak se na univerzitě projevují.“

Asistentka vice-prezidentky pro lidské zdroje univerzity Jasmine Walsh argumentovala proti těm, kteří by se snad mohli domnívat, že takovýto postup najímání je diskriminující, když se nenajímá jen podle individuálních kvalit.

„Z mého hlediska, žádný argument kvalitami nemůže být v rozporu s tímto postupem. Ve skutečnosti je právě toto způsobem, jak se dopracovat k fakultě s nejvyššími kvalitami a s nejlepším obsazením personálem,“ řekla.

Tato veřejně financovaná univerzita je jen poslední z řady organizací, které v Kanadě používají peněz daňových poplatníků k tomu, aby vylučovaly z některých pozic bílé kandidáty na základě jejich rasy. I samotná CBC byla v minulosti předmětem kontroverze za inzeráty vylučující bílé žadatele.

Ve vlastních postupech najímání u CBC se uvádí: „Tam, kde existuje nízké zastoupení, budou upřednostněni stejně kvalifikovaní kandidáti, kteří jsou členy skupin vymezených Zákonem o rovném zaměstnávání: ženy, domorodci, osoby s postižením a členové viditelně menšinových skupin.“

Také francouzsko-jazyčný veřejný vysílač Radio Canada sídlící v provincii Quebec označil veřejný sektor v této provincii za „příliš bílý“ a odsuzoval, že v pracovních silách veřejného sektoru není dost etnických menšin.

Také v Británii se u BBC inzerují pracovní pozice, z nichž jsou na základě rasy vyloučeni bílí kandidáti.

Zdroj: breitbart.com

 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor