Počet ilegálních migrantů plavících se přes moře do Itálie se během měsíce zdvojnásobil
16. února 2018 Redakce AC24 Ze světa 3477 0
thumbnail
Evropská pohraniční agentura Frontex říká, že počet ilegálních migrantů plavících se přes Středozemní moře do Itálie se za jediný měsíc zdvojnásobil. „Počet migrantů přijíždějících do Itálie středomořskou trasou v lednu zase vyrostl na více než 4 800, čímž se oproti předchozímu měsíci toto číslo zdvojnásobilo, když tehdy byla činnost pašeráků postižena bojem proti nim v oblastech naloďování a špatným počasím,“ ohlásila tato agentura.

„Podle předběžných dat byli největší skupinou migrantů zjištěných na této trase Eritrejci, hled po nich jsou Pákistánci a Tunisané,“ dodal.

Italské ministerstvo vnitra namítalo, že počet ilegálních migrantů celkově klesl, ale ukázalo se, že v tomto okamžiku se to zase obrací k nárůstu, kdy ANSA referuje o počtu přijíždějících Eritrejců jako 1 312, hned po nich jsou Tunisané 763, Pákistánci 279 a Nigérijci 252.

Masová migrace vyvolala v posledních letech v demografickém složení Itálie rychlý a bezprecedentní posuv, kdy zpráva z roku 2017 si všímá, že počet usazených cizinci se od roku 2002 prudce zvýšil o 270 procent.

Místní nevypadají z této změny šťastní, kdy mladší generace nese tu novou Itálii zvláště špatně.

Pozoruhodný počet 65 procent těch do 35 let v nedávném průzkumu říká, že na imigraci pohlíží nepříznivě a průzkumy ukazují i to, že víra italské veřejnosti v nadnárodní Evropskou unii, která dále vybízí k otevřeným hranicím, kolabuje.

Poté, co se Itálie přeměnila na novou frontovou linii migrační krize, přestala zakrátko s přijímáním té politiky drsné lásky k migrantům ve člunech a stejně jako Austrálie, která skoncovala s pašování lidí přes moře (i s počty utopenců přitom) tím, že trvá na tom, že ilegální migranti by se měli všichni odmítnout nebo zpracovat v zahraničí a usídleni v bezpečných zemích co nejblíže svému domovu, kdyby se snad zjistilo, že jde opravdu o legitimní uprchlíky.

Takže poté se Itálii podařil srazit počet příchozích dohodou s Libyjskou pobřežní stráží, aby zastavovala pašerácké čluny už v libyjských vodách a také tím, že udeřila proti aktivitám tzv. ‚záchranných‘ lodí pomáhajících s transporty migrantů – ale tato strategie teď zase zjevně začíná selhávat, protože různé milice a politické frakce v Libyi činí situaci velice proměnlivou.

V důsledku toho to vypadá, že italský eurofilní establishment utrpí ve volbách příští měsíc ohromné volební ztráty ve prospěch euroskeptických populistů, kdy jsou voliči uchváceni počty zločiny páchajících migrantů, načež třeba vůdce Ligy Severu Matteo Salvini slíbil, že je bude deportovat ze země po statisících.

Zdroj: breitbart.com

 

 

 

Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor