Švédský biskup vítá muslimská svolávání k modlitbám jako „dobro“ pro společnost. „Allahu Akbar“ povoleno
15. února 2018 Redakce AC24 Ze světa 3824 0
thumbnail
Švédský biskup reagoval na nasazení muslimského svolávání k modlitbám vysílaného z tlampačů v arabštině přes celé předměstí Växjö uvítáním tohoto kroku jako pozitivního projevu multikulturalismu. „Muslimové nejsou ve Växjö žádní návštěvníci, my tu žijeme,“ řekl imám Ismail Abu Helal s tvrzením, že „islámská komunita by přeci měla být hrdá na svou kulturu a neměla by mít pocit, že ji musí skrývat.“

Biskup Växjö Fredrik Modéus, tento návrh schválil.

„V multikulturní a v multi-náboženské společnosti je přirozené, že jsou slyšitelné a viditelné různé tradice a interagují spolu pro dobro společnosti,“ řekl Modéus v prohlášení s dodatkem: „Já tudíž nasazení toho hlasitého svolávání k modlitbám v ulicích vítám.“

Tento biskup prohlásil, že takové svolávání k modlitbám se v ničem neliší od vyzvánění kostelních zvonů a mělo by se tedy radostně přijímat.

Této žádosti se nejspíš vyhoví, protože jiné takové už byly ve Stockholmu schváleny. To znamená, že to svolávání k modlitbám známé jako adzhan, které se vysílá v islámských zemích tlampači pětkrát denně a obvykle začíná refrénem Allahu Akbar,“ bude brzy znít i všemi švédskými městy a obcemi.

Ale odpovědi na toto biskupovo prohlášení už nebyly tak pozitivní.

„Příštím krokem by třeba už mohlo být, že Švédská církev přijme i zákon šaría?“ ptal se jeden.

„Mám dobrý pocit z toho, že jsem tuto církev v roce 1982 opustil, takže tyhle blbce už nemusím finančně podporovat,“ dodal další.

Poslední poznámka byla prozíravá, když uváděla, že švédská církev přijde v příštích 10 letech aspoň o milion členů a bude muset rozprodat majetek, aby provedla konečné vyrovnání.

Ovšem, toto se tam děje neustále, jak jsme referovali v roce 2015, tak tehdy jedna biskupice Švédské církve projevila svou touhu zařídit, aby se odstranily křesťanské symboly, aby prostředí bylo pro muslimy „přívětivěji zvoucí“.

Tehdy Eva Brunne, která je první otevřeně lesbickou biskupicí mainstreamové církve na celém světě, chtěla, aby v kostele byl režim spíše jako na veřejném letišti, kde by se poskytovaly modlitebny i muslimům, odstranily se tam křesťanské symboly, ale „instalovaly by se ukazatele směřující k Mekce.“

Švédsko tvoří zajímavý studijní materiál, protože se tam rozhodli sami sebe vymazat jako jistou formu oběti Bohům politické korektnosti.

Ač se této zemi dostalo nelichotivého titulu metropole znásilňování Evropy, tak levicoví aktivisté jsou tam teď pohoršeni jinými věcmi, jako jsou např. „sexistické“ názvy ulic.

Když jste v metropoli znásilňování Evropy, ale jste pobouřeni kvůli „sexistickým“ názvům ulic, tak to musíte být ve Švédsku.

Místo, aby tato země řešila jasnou vazbu mezi rostoucím počtem migrantů a sexuálními útoky na ženy, tak se radši rozhodla statistiky o tom cenzurovat a stíhat lidi, kteří na tento problém upozorňují.

Švédský policista Peter Springare, který loni vyvolal novinové titulky tvrzením, že skoro všechny násilné zločiny, které kdy vyšetřoval, byly spáchány cizími migranty, je teď vyšetřován jen za to, že si všiml, že odpovědní za problémy s gangy a se znásilňováním v této zemi jsou převážně „v zahraniční narození pachatelé“.

Zdroj: prisonplanet.com

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor